تاریخ انتشار: ۱۸:۴۵ - ۱۰ بهمن ۱۳۹۷
یک روز پس از آنکه جامعه اطلاعاتی آمریکا بار دیگر پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را تایید کرد، رئیس‌جمهور آمریکا به انتقاد از سرویس‌های اطلاعاتی ایالات متحده پرداخت و گفت نباید «خطر ایران» را دستکم گرفت.

کار ترامپ و سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا بالا گرفت

رویداد۲۴ «دونالد ترامپ» روز چهارشنبه در واکنش به گزارش تازه جامعه اطلاعاتی آمریکا که بار دیگر بر پایبندی ایران به توافق هسته‌ای صحه گذاشته است، گفت دستگاه‌های اطلاعاتی ایالات متحده «خطر ایران» را نادیده می‌گیرند.

وی در توییتر نوشت: «به نظر می‌آید وقتی پای خطر ایران در میان است، اطلاعاتی‌ها فوق‌العاده منفعل و خام می‌شوند. اشتباه می‌کنند! زمانی که من رئیس‌جمهور شدم، ایران داشت در کل خاورمیانه و فراتر از آن، دردسر درست می‌کرد. از وقتی که من رئیس‌جمهور شده‌ام، آن‌ها کلا فرق کرده‌اند.»

رئیس‌جمهور آمریکا سپس در توییتی دیگر نوشت: «اما [ایران] یک منبع بالقوه برای خطر و مناقشه است. آن‌ها دارند راکت آزمایش می‌کنند (همین هفته پیش) و خیلی چیزهای دیگر و تا مرز خطر می‌آیند. الان اقتصاد آن‌ها دارد زمین می‌خورد و همین تنها دلیلی است که آن‌ها را عقب نگه داشته است. مراقب ایران باشید. شاید اطلاعاتی‌ها باید دوباره درس‌هایشان را مرور کنند.»

دیروز «دن کوتس» رئیس اطلاعات ملی ایالات متحده گزارش سالانه «تهدیدات جهانی» را منتشر کرد که در آن بار دیگر اذعان شده است که ایران به تعهدات خود ذیل توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ پایبند بوده است. این در حالی است که ترامپ اردیبهشت ماه امسال با «فاجعه‌بار» خواندن این توافق، دستور خروج آمریکا از آن را صادر کرد.

اظهارات روز گذشته مقام‌های ارشد سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا که با مواضع ترامپ در قبال ایران، کره شمالی و روسیه در تناقض است، موجب شده تا رسانه‌های آمریکایی در گزارش‌های امروز خود موضع‌گیری‌های رئیس‌جمهور این کشوررا بی‌پایه و اساس توصیف کنند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار