درخواست اعضای شورای شهر از شهردار/ برای کاهش هزینه‌های شهر شجاعانه تصمیم بگیرید
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۲ - ۰۵ اسفند ۱۳۹۷
خزانه‌دار شورای شهر تهران بعد از قرائت گزارش درآمد و هزینه شش ماه نخست سال ۹۷، گفت: شهردار تهران باید درباره کاهش جدی هزینه‌های جاری شجاعانه تصمیم بگیرد.
رویداد۲۴سیدحسن رسولی در یکصد و بیست و پنجمین جلسه شورای شهر تهران به استناد به اجرای ماده ۷۱ قانون شهرداری‌ها، گزارش حساب‌های درآمد و هزینه شهرداری تهران و ارزیابی میزان انطباق آن با بودجه مصوب سال ۱۳۹۷ را در شش ماهه اول قرائت کرد.

وی گفت: شهرداری تهران بر اساس بودجه مصوب شورا موظف بوده است در برش عملکردی شش ماهه خود نسبت به تامین منابع در سقف ۸۷ هزار و ۱۴۷ میلیارد ریال اقدام و به همین میزان مصارف خود را تنظیم و تعادل میان منابع و مصارف را برقرار کند.

خزانه دار شورای شهر تهران همچنین اعلام کرد: شهرداری تهران در برش عملکردی شش ماهه نخست سال ۱۳۹۷ توانسته مبلغ ۶۲ هزار و ۷۹۳ میلیارد ریال یعنی ۷۲ درصد را تحصیل کند و با اعلام مبلغ ۱۴ هزار و ۳۴ میلیارد ریال هزینه در شش ماهه معادل ۱۷ درصد مصارف خود را منظور کرده است.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران درباره تفاوت درصد‌های درآمد و هزینه در شش ماه نخست سال جاری، گفت: تفاوت این دو ناشی از تقدم و تاخری است که در فرایند ابلاغ اعتبار و ثبت اسناد است. عدم تعادل درآمد و هزینه چالش جدی است و باید چاره اندیشی در این باره داشته باشیم.

وی ادامه داد: شهردار تهران باید نسبت به انجام کاهش جدی هزینه‌های جاری و اهتمام در جلب و جذب صاحبان سرمایه‌های در تامین منابع بر اساس راهبرد حفظ حقوق سرمایه‌گذاران شجاعانه تصمیم بگیرد. متاسفانه در شش ماه نخست سال نسبت به جذب سرمایه گذار توفیقی نداشتیم.

خزانه دار شورای شهر تهران گفت: گزارش درآمد و هزینه شش ماه نخست شهرداری تهران علاوه بر انتشار در سامانه شفافیت برای وزیر کشور نیز ارسال شده است.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: