تاریخ انتشار: ۱۳:۰۸ - ۱۱ اسفند ۱۳۹۷
تعداد نظرات: ۴ نظر
ادغام ۵ بانک نظامی در بانک سپه؛
بر اساس مصوبات شورای پول و اعتبار و شورای عالی هماهنگی اقتصادی (سران سه قوه) بانک‌های انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و مؤسسه اعتباری کوثر در بانک سپه ادغام می‌شوند.

ادغام ۵ بانک و موسسه وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه

رویداد۲۴ بانک مرکزی اعلام کرد که بر اساس مصوبات شورای پول و اعتبار و شورای عالی هماهنگی اقتصادی (سران سه قوه) در ارتباط با ادغام بانک‌ها و مؤسسه اعتباری وابسته به نیرو‌های مسلح در بانک سپه، این امر با اتخاذ تمهیدات مناسب و اطمینان‌بخش برای مشتریان، سپرده‌گذاران، سهام‌داران، کارکنان و سایر ذی‌نفعان مدنظر قرار گرفته و پس از انجام بررسی‌های کارشناسی گسترده با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط، برنامه‌ای جامع، هماهنگ و مؤثر در مسیر اصلاح نظام بانکی کشور و ساماندهی بازار پول تدوین شده است.

بر این اساس، با هدف متمرکز کردن توانمندی و ظرفیت بانک‌های انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و مؤسسه اعتباری کوثر در قالب یک بانک واحد با ثبات و کارآمدتر و به منظور ارائه خدمات بهتر به خانواده نیرو‌های مسلح و عموم مردم، بانک‌ها و مؤسسه اعتباری یاد شده در بانک سپه به عنوان نخستین بانک ایرانی و یکی از بانک‌های معتبر دولتی در عرصه بانکداری کشورمان ادغام می‌شوند.

در این راستا و به منظور اطلاع‌رسانی شفاف به آحاد جامعه، بالاخص ذی‌نفعان اصلی (سپرده‌گذاران، سهامداران و کارکنان)، موارد زیر را به استحضار مردم شریف ایران می‌رساند:

۱. ارائه خدمات بانکی به تمامی مشتریان محترم اعم از سپرده‌گذاران و تسهیلات‌گیرندگان توسط بانک‌ها و مؤسسه اعتباری یادشده، با مدیریت و راهبری بانک سپه طبق روال عادی قبلی به قوت خود ادامه می‌یابد و مشتریان می‌توانند خدمات مزبور را همانند گذشته در چارچوب قرارداد‌های سپرده‌گذاری، تسهیلاتی و سایر قرارداد‌های منعقده قبلی دریافت کنند.

۲. به منظور حفظ و ایفای حقوق تمامی سهامداران بانک‌ها و مؤسسه اعتباری تحت ادغام و با عنایت به بررسی‌های کارشناسی همه جانبه و هماهنگی انجام گرفته با سازمان بورس و اوراق بهادار، چارچوب مدونی برای این مهم تنظیم شده و طبق برنامه، هر یک از بانک‌ها و مؤسسه اعتباری یاد شده نسبت به تعیین تکلیف وضعیت سهامداران مرتبط با خود اقدام می‌کنند و به تمامی سهامداران اطمینان داده می‌شود کلیه حقوق آن‌ها کارسازی و ایفا خواهد شد.

۳. کلیه کارکنان شاغل در بانک‌ها و مؤسسه اعتباری موضوع این فرآیند همانند گذشته مشغول به فعالیت بوده و تمامی حقوق و مزایای آنان مطابق قرارداد‌های منعقده قبلی برقرار می‌باشد.

۴. بی‌تردید در کنار لطف و مرحمت الهی، اصحاب رسانه، کارشناسان، مدیران و صاحب‌نظران نظام بانکی در راستای تشریک مساعی جهت دستیابی به اهداف مدنظر این تکلیف مهم، نقش انکارناپذیری داشته و مددکار مسئولان و عوامل این مأموریت عظیم هستند.

طبق اعلام بانک مرکزی، این فرآیند به عنوان گامی مهم در راستای حفظ ثبات و سلامت نظام بانکی محسوب می‌شود و همراهی در اجرای موفق آن برای ارائه خدمات بهتر به آحاد جامعه مورد انتظار است؛ بنابراین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از هموطنان تقاضا دارد اخبار و اطلاعات مربوط به این طرح ملی را صرفاً از طریق اطلاعیه‌های رسمی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران یا بانک سپه پیگیری کنند.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
سعید
|
United Kingdom
|
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
1
0
به نظر ادغام سرپوش گذاشتن بر مشکلات بانک هاست و فقط مثل مسکن عمل میکند. ادغام چند بانک مشکل دار یعنی چند برابر کردن مشکل . افزایش سایز یک بانک با چند بانک مشکل دار یعنی بزرگ کردن سایز مشکل
ادغام در بلند مدت فقط فرآیند حل مسئله را بزرگتر و طولانی تر میکند .
سعید
|
United Kingdom
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
0
1
برای حل هر مشکل، ریشه مشکل باید پیدا و برطرف شود . مسئله ادغام برای حل مسئله بانک ها مثل پاک کردن آبی نجس در یک ظرف است که با بزرگ کردن سایز ظرف و ریختن آب بیشتر بخواهیم نجاست را برطرف کنیم . که در نهایت فقط نجاست کمرنگ تر و بوی تعفن ان کمتر میشود وگرنه خود نجاست برطرف نشده است .
عبدالحسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
0
0
سلام بیش از سی ساله که در بانک انصار سپرده دارم و تا حالا بانکی به این سالمی و خوبی و انقلابی در تمام بانک ها ندیده بودم و سراغ ندارم چرا بانکی با این سابقه درخشان باید در سپه ادغام شود؟ چرا نباید دیگر بانکها در انصار ادغام شوند من دراین بانک هیچ خلافی سراغ ندارم امیدوارم مسئولان در این ادغام تجدید نظر کنند . تمام آنهایی که در انصار سپرده دارند از این تصمیم مشکوک و مبهم نگرانند
ناشناس
|
-
|
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۱
0
0
به نظر من شبهه ناک ترین بانک مهر اقتصاد است چقدر سود میگیرین حرام خورها
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: