تاریخ انتشار: ۱۴:۰۴ - ۱۲ فروردين ۱۳۹۸
ابوالفضل سروش در گفت‌وگو با رویداد۲۴:
ابوالفضل سروش نماینده مجلس دهم می‌گوید: با شروع سال ۹۸ مجلس دهم وارد سال پایانی‌اش شده و فضای رقابتی-انتخاباتی بیش از پیش بر عملکرد نمایندگان سایه خواهد انداخت

سروش

رویداد۲۴ ابوالفضل سروش یکی از نمایندگان ساکت مجلس دهم بود، اما تحلیلی دقیق از عملکرد مجلس فعلی دارد. او پیش بینی می‌کند سال آینده سال سختی برای نمایندگان مجلس باشد و از نبردی می‌گوید که در انتظار نمایندگان مجلس آینده است.

ابوالفضل سروش، نماینده تهران در مجلس در گفت‌وگو با رویداد۲۴ گفت: دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حماسه‌ای بی نظیرکه به نام «مردم» و «امید مردم» خورده شده، شکل گرفت، مجلسی که اکثریتش به امیدی‌ها رسید و رای امید حامی نمایندگانی شد که آمدند تا جانی دوباره به پارلمان ببخشند و عملکردشان تمایزی زیادی با مجالس نهم و هشتم داشته باشد.

وی افزود مجلس دهم، اما از همان روز‌های اولیه آغاز به کارش پیام‌هایی به جامعه منتقل کرد که نشان داد، عزم همه راه یافتگان به بهارستان تشکیل «مجلس امید» و «امید آفرین» نیست و «امیدی»‌های پایبند به آنچه که درانتخابات وعده داده بودند، درخوش بینانه‌ترین حالت یک سوم کرسی‌های مجلس دهم را به نام خود زده اند.

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد کارنامه ۳ سال گذشته مجلس دهم هرچند در بسیاری امور قابل دفاع و موفق است، اما در مواردی به حق انتظار رای دهندگان هفتم اسفندماه ۹۴ را بر آورده نکرد و همین امر هم سبب شد تا «امید» و «اعتمادی» که جریان امید در جامعه ایجاد کرده بود به جد مورد آسیب قرار گیرد.

وی گفت: با شروع سال ۹۸ مجلس دهم وارد سال پایانی اش می‌شود و فضای رقابتی _. انتخاباتی بیش از پیش بر عملکرد نمایندگان سایه خواهد انداخت، در این میان، اما آنچه بدون مرز‌ها سیاسی _رقابتی و انتخاباتی مهم و قابل اعتناست، باز سازی «اعتماد عمومی» به جریان و مسیری است که اصلاح امور را در درون مرز‌های کشور و در دستان نخبگان و مدیران متعهد و دلسوز وطنی دنبال می‌کنند.

سروش تاکید کرد همه می‌دانیم که کشور روز‌های سختی را می‌گذراند و مردم از یک سو به دلیل مشکلات اقتصادی و معیشتی که به کشور تحمیل شده روزگار خوشی را ندارند، از سوی دیگر روند امور و فعالیت مسئولان امید به اصلاح درونی آنهارا نشانه گرفته است. در این شرایط وی‍ژه تلاش برای بازسازی «اعتماد عمومی» و بازگرداندن «امید» به جامعه مهمترین اقدامی است که مجلس دهم باید برای آن تدبیری بیناندیشد. بازسازی اعتماد عمومی در همه حوزه‌های اقتصادی- اجتماعی و فرهنگی عزمی جدی می‌طلبد و قطعا در حوزه اقتصادی و معیشتی مردم که از سوی دشمنان نظام مورد هدف قرار گرفته، نیازمند عزمی جهادی است.

وی درباره اولویت مجلس در سال پیش رو گفت: من بر این باورم که بازسازی «اعتماد عمومی» مهمترین گام و اقدامی است که مجلس دهم در سال پایانی فعالیتش به آن توجه کند و با شناسایی علل ایجاد آن و چگونگی بروز و ظهور آن در جامعه برای آن علاجی بیابد ۲۹۰نماینده دهمین دوره مجلس شورای اسلامی باید با توجه به اهمیت سرمایه‌های اجتماعی نظام و مردمانی که پای صندوق‌های رای آمدند و ساعت‌ها در صف رای دهی انتظار کشیدند تا منتخبانشان را به خانه ملت بفرستند، در جهت بازیابی امید در جامعه تلاش کنند و گام بر دارند.

وی تاکید کرد هرچند در این میان جمعی کوچک در خارج و حتی داخل بهارستان مانع تراشی کنند و پیروزی شان را در ناامیدی و ناکامی اجتماعی بدانند، اما اگر عزم اکثریت مجلس دهم که برخاسته از امید جامعه در سال ۹۴ است جدی باشد، گام‌های اساسی می‌توان برداشت و امید را در جامعه به ثمر نشاند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار