تاریخ انتشار: ۱۴:۲۳ - ۲۱ فروردين ۱۳۹۸
رویداد۲۴ گزارش می‌دهد؛
هر سه مرکز تلویزیون اسرائیل پیروزی بنیامین نتانیاهو را در انتخابات سراسری امروز اعلام کرده اند، اما بر اساس گزارش‌ای بی سی، نتایج بین حزب راست گرای نتانیاهو و رقیب میانه روی او همچنان به صورت تنگاتنگ ادامه دارد.

اعلام پیروزی انتخاباتی زودهنگام نتانیاهو در تلویزیون اسرائیل پیش از پایان رای گیری!

رویداد۲۴ بنیامین نتانیاهو رهبر حزب راستگرای لیکود در اسرائیل است که شانه به شانه رقیب اصلی خود بنی گانتز ۵۹ ساله رهبر حزب میانه‌روی «آبی و سفید» در حال رقابت است.

بسیاری از رسانه‌های جهان، انتخابات اسرائیل را رفراندومی برای نتانیاهو خوانده‌اند چراکه نخست وزیر کنونی اسرائیل با اتهامات زیادی از جمله اتهام به فساد روبروست.

بر اساس گزارش وبسایت رسمی کنست و کانال‌های تلویزیونی اسرائیل، در حال حاضر ۹۷% آرا در اسرائیل جمع آوری شده و هر دو حزب «لیکود» و «سفید و آبی» ۳۵% کرسی‌های کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) را به خود اختصاص داده‌اند.

روزنامه اسرائیلی هاآرتص در گزارشی نوشته هنوز نتایج نهایی اعلام نشده، اما به نظر می‌رسد نتانیاهو باید دولت ائتلافی تشکیل دهد.

سه کانال تلویزیون دولتی اسرائیل پیروزی قاطع حزب لیکود را پیش از پایان رای گیری اعلام کرده‌اند. نتانیاهو نیز در سخنرانی شب گذشته خود در مقر مرکزی حزب لیکود آن شب را «شب پیروزی» خوانده است.

به گزارش رویداد۲۴ هیچ یک از احزاب اکثریت قاطع ۱۲۰ کرسی پارلمان را کسب نخواهند کرد، اما به گفته کارشناسان نتانیاهو در موقعیت قدرتمندی برای تشکیل دولت ائتلافی است چرا که احزابی نظیر احزاب یهودی ارتدکس و ملی گرایان افراطی از او حمایت می‌کنند.

کانال ۱۳ تلویزیون اسرائیل پیش بینی کرده که نتانیاهو ۶۹ ساله، کنترل ۶۶ کرسی را در مقابل ۵۴ کرسی حزب سفید و آبی در دست بگیرد و در نهایت مسئول تشکیل کابینه شود.

بر اساس گزارش برخی رسانه‌ها، پیروزی نتانیاهو پیام‌های مهمی در بر خواهد داشت. او با این انتخابات بیشترین مدت نخست وزیری در اسرائیل را به خود اختصاص خواهد داد. اما همچنان پرونده فساد مالی نتانیاهو در دادگاه باز است.

او در صورت اثبات ارتشا به ده سال زندان و حداکثر سه سال زندان به دلیل فریب افکار عمومی محکوم خواهد شد. انتظار می‌رود نتیجه بررسی‌های دادستان تا اخر امسال (سال ۲۰۱۹) اعلام شود.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: