تاریخ انتشار: ۱۹:۱۵ - ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸
شرکت نگین ستاره تارا به نمایندگی از شش شرکت اماراتی محصولات این شرکت را خریداری و از پرداخت ۶۰ میلیون درهم باقی مانده بهای خرید‌ها به بهانه کاهش قیمت‌ها خودداری کرده‌اند.

60 میلیون درهم حقوق بازنشستگان را چه کسانی بالا کشیدند؟

رویداد۲۴ در پی انتشار مطلبی در هفته‌های گذشته مبنی بر فروش ۶۰ میلیون درهمی کالا از شرکت نفت ایرانول که یکی از شرکت‌های وابسته به شستا محسوب می‌شود، در سال ۹۳ و عدم دریافت وجوه آن، خبرنگار فارس به اطلاعات دقیق‌تری از این پرونده دست یافت؛ بنابراین گزارش، شرکت «نگین ستاره تارا» به مدیریت آقایان «مهرداد و احمد مهرابی» به نمایندگی از شش شرکت اماراتی محصولات این شرکت را خریداری و از پرداخت ۶۰ میلیون درهم باقی مانده بهای خرید‌ها به بهانه کاهش قیمت‌ها خودداری کرده اند.

در این پرونده سه چک ۲۰ میلیون درهمی و همچنین چکی به رقم ۱۲۰ میلیارد تومان به صورت تضمینی وجود دارد. در سال ۹۴ با پیگیر‌های سرپرست وقت و مدیر عامل فعلی شرکت ایرانول صورت جلسه‌ای با م. م. مبنی بر پذیرفتن نمایندگی شش شرکت و تقبل پرداخت بدهی به صورت اقساط و امضای صورت جلسه توسط مدیر عامل قبلی، سرپرست وقت شرکت و مهرداد مهرابی تهیه شد. اما وی تنها با پرداخت یک قسط از پرداخت اقساط دیگر خودداری کرد. با بازرسی و گزارش بازرسان سازمان بازرسی با هماهنگی شستا و تاپیکو پرونده‌ای علیه متهمان پرونده در شعبه دوم باز پرسی دادسری ویژه جرایم اقتصادی در سال ۹۵ تشکیل شد که این پرونده هم اکنون و در حال بررسی است.

این گزارش حاکی است در این پرونده همچنین سه چک تضمینی ۲۰ میلیون درهمی نیز وجود دارد که با پیگیری‌های انجام شده یک چک ۲۰ میلیون درهمی کیفری و یک متهم براساس رای دادگاه امارات بازداشت و روانه زندان شده و مراحل حقوقی این چک و دو چک دیگر ۲۰ میلیون درهمی در امارات و در ایران در حال پیگیری است.

انتظار می‌رود در سالی که به رونق تولید نامگذاری شده است مسئولان قضایی و امنیتی در جهت تسریع دریافت مطالبات شرکت‌ها به خصوص شرکت‌هایی که متعلق به بیت المال و بازنشستگان هستند اقدامات خود را سرعت ببخشند تا با ایجاد فضای امن برای فعالیت‌های اقتصادی سالم، شاهد رونق بیشتر تولید و اشتغال در کشور باشیم.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: