تاریخ انتشار: ۱۵:۰۱ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۵۸ نظر
یک کارشناس بازار سکه و ارز:
در شرایطی که دولت اقدام به گرفتن مالیات از سکه‌های پیش خرید شده کرده، بسیاری از مردم نسبت به این مساله و نبود شفافیت در سیستم اخذ مالیات معترض هستند. اما آیا اخذ مالیات می‌تواند سبب تکان در بازار سکه شود؟
گرفتن مالیات از سکه باعث افزایش قیمت آن می‌شود/ دولت با این کار به اعتبار خود ضربه زد
رویداد۲۴ دولت ابتدا طرحی را برای پیش فروش سکه اجرایی کرد و بعد از آنکه مشتریان خرید خود را انجام دادند، بحث مالیات را به میان کشید. همین هم شد که صدای بسیاری درآمد چرا که نه در قرارداد منعقد شده بحث مالیات مطرح شده بود و نه اساسا می‌توان قرارداد‌ها را عطف‌به‌ماسبق کرد و بحث مالیات را برای آن پیش کشید.

جدای از آسیبی که این کار به اعتماد مردم وارد می‌کرد و هویت بانک مرکزی و سیاستگذار را زیرسوال می‌برد، برای برخی از خریداران سکه این مساله منطقی به نظر نمی‌آمد. هرچند که بانک مرکزی جزئیاتی درباره معافیت از مالیات سکه‌های پیش‌فروش شده اعلام کرده بود. اما ابهامات طرح مالیات بر سکه همچنان باقی است.

اما سوال اینجاست که آیا اعمال این مالیات می‌تواند قیمت‌ها را تکان دهد؟ برخی کارشناسان می‌گویند که این طرح سبب کنترل بازار سکه می‌شود. در عین حال برخی دیگر این طرح را عاملی برای افزایش قیمت‌ها می‌دانند.

نباید مالیات بر سکه اعمال شود

میثم رادپور کارشناس بازار سکه و ارز این طرح را عاملی برای افزایش قیمت می‌داند و البته انتقاد‌هایی هم به آن دارد. وی می‌گوید: «مالیاتی که اخیرا صحبت از آن شده، سبب می‌شود بازاری که می‌توانست رسمی‌تر باشد، به سمت نگرانی و بازار غیررسمی حرکت کند. اخذ مالیات از سکه به لحاظ منطقی همان مالیات روی کامودیتی است که ارزش افزوده خاصی ندارد، قدری مساله دار است. سکه طلای ساخته شده نیست و تنها ضرب شده است.»

وی تاکید می‌کند: «اخذ مالیات از سکه که شبیه به کالای اساسی است و کار کمی روی آن شده، سبب می‌شود که به قیمت‌ها فشار وارد شده و به سمت افزایش حرکت کند. واضح است که وقتی کالا با کمترین پروسه ایجاد می‌شود و مالیات به آن افزوده می‌شود، به این معناست که در هر مرحله از این پروسه این هزینه مازاد را با خود به یدک می‌کشد. در هر حال معمول نیست روی کالا‌های اساسی مالیات بر ارزش افزوده گرفته شود. این مساله سبب می‌شود بخشی از بازار که می‌توانست شفاف‌تر باشد به سمت بازار‌های غیررسمی سوق پیدا کند.»

به گفته این کارشناس بازار طلا و ارز، گرفتن مالیات از سکه‌های پیش خرید شده سبب می‌شود تا فروشندگان سکه و صرافان اگر تا حالا کمی محافظه کار بودند، از این به بعد بیشتر محافظه کار شوند که همین مساله شفافیت بازار را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد.
زیرساخت اخذ مالیات از سکه نداریم

رادپور در پاسخ به این سوال که گرفتن مالیات از سکه می‌تواند سبب فراری دادن مردم از این بازار شود، می‌گوید: «فراری دادن نیست. با این کار تنها بی اعتمادی ایجاد می‌شود. ما زیرساخت گرفتن مالیات نداریم. چطور می‌توان فهمید که با چه قیمتی خرید و فروش شده است. اینکه بخشی از مردم پول شان را دادند و سکه خریدند دلیل می‌شود که از آن‌ها مالیات بگیرند؟ بانک مرکزی خودش گفته بود که این سکه‌ها معاف از مالیات هستند. دولت با این کار ضربه به اعتبار خود می‌زند. الان مگر در دنیا انس جهانی معامله نمی‌شود؟ همه جای دنیا هم با یک قیمت است. سکه شبیه به آن طلاست.»

وی در خصوص تمایل دولت به دو نرخی کردن در بازار، به مساله دلایل طرح پیش خرید سکه اشاره می‌کند: «پیش خرید سکه برای این بود که کنترلی اعمال و نقدینگی جمع شود. در دلار هم همین بود. بانک مرکزی در تلاش است نرخ‌های بازار را با نرخ‌هایی که مدنظر دارد نزدیک کند، اما زورش نمی‌رسد و نمی‌تواند. مسئله‌ای که روشن است، مالیات گرفتن روی چنین جنسی متعارف نیست، چون شبیه کالا‌های اساسی است. در عین حال مالیات گرفتن در حالی که قبلا گفته نشده، عدم اعتماد ایجاد می‌کند. اگر دولت دنبال تامین کسری بودجه است، این راهش نیست، چون به نهاد ناظر پولی آسیب وارد می‌کند، یعنی این کار پر هزینه‌تر از پولی است که دولت می‌توانست جمع کند.»

برخی کارشناسان معتقدند که با گذشت ۱۲ روز از ابلاغ طرح مالیات بر خرید و فروش سکه، ابهامات قانونی و اجرایی این طرح کلان هنوز برطرف نشده و اظهارنظر‌های پراکنده مسئولان سازمان امور مالیاتی نیز باعث به وجود آمدن ابهامات بیشتر شده است.
منبع: اقتصاد24
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵۸
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
0
1
رئیس اداره مالیات فرموند کسب مالیات بیشتر و از طریق راه های بیشتر در راستای اقتصاد مقاومتی و فرصتی برای کسب درآمد بیشتره...آخه کسی نیست بگه پول زور گرفتن شد راهکار جدیدتون؟...اقتصاد مقاومتی یعنی راهزنی مالی توسط دولت؟پس کلا دزدی و کلاهبرداری و دبه کردنم قانونی اعلام کنید.
پیشنهادم برای اداره مالیات برای کسب درآمد بیشتر اینه که هر کسی دزدی و کلاهبرداری یا اختلاس میکنه و یا سودی از رانت بدست میاره بیاد مالیاتشو بده....!!باور کنید کاروبارتون سکه میشه....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
نمیدونم چرا رئیس جمهور های محترم در دور دومشون این همه بلا سرمون نازل میکنند؟!!!!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
0
1
هر بار که میخواستید دلار رو به بهانه تحریم گرون کنید میگفتید به نفع تولید وصادرات کشوره و جلوی واردات زیاد و میگیره... کلا عموما ما استاد مغلطه و سفسطه هستیم...فرافکنی و آرمان گرایی ودنباله رو اهداف عالیه هستیم....همه هدفمون خیره....همه فکر آبادانی کشور هستیم....خدا روشکر....خدا قوت پهلوانان
.فکر کنم با این وضعیت در راستای اقتصاد مقاومتی و اخذ مالیات به صورت غیرمتعارف صدا و سیما هم آستین بالا زند و پخش انیمیشن رابین هود رو ممنوع اعلام کند.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
0
1
اول بانک مرکزی اولین و مهم ترین وظیفشو که حفظ پول ملی هست انجام بده و دولتم هزینه هاشو کم کنه و از راهکار ایجاد تورم استفاده نکته بعد ایجاد شغل و فضای رقابت آزاد کنه اونوقت که کسب و کار رونق گرفت از مالیات کسب درآمد کنه.
.رئیس اداره مالیات فرموند کسب مالیات بیشتر و از طریق راه های بیشتر در راستای اقتصاد مقاومتی و فرصتی برای کسب درآمد بیشتره.وزیر اقتصاد هم فرمودند مایات برسکه کاملا بر مبنای قانونه......آخه کسی نیست بگه پول زور گرفتن شد راهکار جدیدتون؟.
مگه قتصاد مقاومتی یعنی راهزنی مالی توسط دولت؟ پس کلا دزدی و کلاهبرداری و دبه کردنم قانونی اعلام کنید.
پیشنهادم برای اداره مالیات برای کسب درآمد بیشتر اینه که هر کسی دزدی و کلاهبرداری یا اختلاس میکنه و یا سودی از رانت بدست میاره بیاد مالیاتشو بده....!!باور کنید کاروبارتون سکه میشه....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
دین به انسانهای فقیر میگه وقتی پول و درآمد درست و کافی نداری قناعت پیشه کن و به راه خلاف و دزدی نرو...حالا اداره مالیات که به نیابت از دولت محترم به جمع آوری مالیات مشغول است هم نباید به دلیل اینکه فروش نفتمان به حداقل رسیده دست به اینگونه بدعت ها و هنجارشکنی ها بزند و قانون و شرع را فراموش کند و به قوانینی مغاییر با دیگر قوانین اتکا کند که خود ساخته و اعتباری ندارد....پیشنهاد ما به دولت محترم این است که کمی قناعت کنند و با مدیریت و تدبیر مشکل را رفع نمایند...باتشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
همانطور که میدونید چه اونی که رشوه میده چه اونی که رشوه میگیره هر دو گناهکارند...دقیقا در مورد گرفتن و دادن مالیات زوری و غیرقانونی بر سکه هم صدق میکند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
قانون باید نقض قانون نکند...قانون برای عدالت و رفاه و شکوفایی مملکت است ولاغیر...قانونی که خود باعث ایجاد بی قانونی گردد و فسادزا باشد قانون نیست و دیگر سنگ روی سنگ بند نمیشود....آقایان مالیاتی قانون نه دبه و خلف وعده را میپذیرد نه زورگیری و کلاهبرداری را....پس از خدا بترسید و انقدر قانون را به سمت بی قانونی نبرید....انقدر تبصره و بند به نفع خودتان به آن اضافه نکنید....قانون را به سخره نگیرید ...قانون را علیه قانون نکنید....بی قانونی را لباس قانون نپوشانید....از خدا بترسید...حق مردم در تورم خود ساخته خوردید بس نبود...زورگیری هم میکنید....خدایا خود میدانی با این جماعت چه کنی...الهی به امید تو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
آقای پارسا و اقای جنتی کجای دنیا از بی ارزش شدن پول مالیات میگیرن؟
کارشناسان و مردم میگن :چرا دولت و بانک مرکزی به خاطر مقدار کمی مالیات خودشونو بی اعتبار میکنند؟جواب معلوم است...اینها میخواهند اول این بدعت غیرقانونی و غیرشرعی را مشروعیت بخشند... حتی به صورت ظاهری و محدود تا بعد از این غده سرطانی را بزرگ کنند و به دیگر بخش ها سرایت دهند....تورم و بی ارزش شدن پول رو مساوی با عایدی بدونن و قرار داد مقطوع را دبه کنند واقعا هنرمندی میخواد...تبریک میگم فقط این هنر کلاهبرداری رو کدام دانشگاه پاس کردید؟ماهم بریم لازممون میشه...اقتصاد سرطانی میکنید و از سرطانش میخواید پول به جیب بزنید....اقتصادمون رو مریض کردید و درمانش که نمیکنید و اگرم بخواید نمیتونید حداقل مریض ترش نکنید... بهش رحم نمیکنید؟به مردم رحم نمیکنید؟اجرتون با خدا...
امیدوارم وقتی دارید مالیات ناحق میگیرید و نحوه گرفتنشو محاسبه میکنید مقدار ظلمی رو هم که به چه تعداد آدم تحمیل میکنید رو هم محاسبه کنید....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
پولو یکسال خوابوندیم تا سکه بگیریم ....کمکتون کردیم تا جلوی تورم شکننده گرفته بشه حالا اینا یک طرف اگر فقط سکه قیمتش بالا میرفت باز یه چیزی...اما همه چیز تورم خورده و ارزش پول کم شده و شما به چه درجه ای رسیدید که تورم رو تحمیل کردید به ما و حالا از تورم خودتونم میخواید عایدی کسب کنید...دست شیطون رو از پشت بستید به خدا.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
میدونید چرا این همه پول میگیرید از مردم میشه اختلاس و دزدی؟چون پول ناحق و پول زوره....خوردن نداره...قانون رو به سخره گرفتید و بخش نامه و تبصره هایی بهش اضافه میکنید که خود تناقض آشکار با قانون است...قانونی مینویسید که خود در تعارض آشکار با قوانین دیگر است و بعد به آن استناد میکنید!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه این وزارتخانه در موضوع اخذ مالیات از سکه، قانون را اجرا می‌کند، گفت: بر این اساس اخذ مالیات از سکه قانونی است.میخواستم از آقای دژپسند بپرسم کدام قسمتش قانونیه؟اون قسمتی که سکه بمعاف از مالیات و قیمت مقطوع میخریم بعد 2سال میگید مالیات داره و یا تورم خورده بهش و ارزش ریال کاهش پیدا کرده بهش میگید عایدی داشته؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
قانون رو سلاخی کردن میگن بر طبق قانون....از مردم زورگیری میکنن به نام مردم و آبادانی کشور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
بانک ملی مال دولته.نشان اعتماد!!!..آفرین خوب چرخش مالی مشتریاشو گذاشت کف دست اداره زورگیر مالیاتی...بانک مرکزیم زیر دست دولته....خودشون قیچی میکنن ...میدوزنون...میبافن....به نفع خودشون قانون میگذارن...خودشون شدن هم هیات منصفه هم قانون گذار هم دادستان....پس قوه مقننه و مجلس کجای کار ایستاده؟قوه قضائیه کجاست؟دیوان عدالت اداری کجاست؟
.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
بانک ملی و مرکزی شدند نماد بی اعتمادی و ابزاری در دست دولت تا هر کاری بر سر ملت خواست انجام دهد ولی کورخوانده مملکت هنوز صاحاب دارد...رهبر دارد ....دیوان عدالت و قوه قضاییه تازه نفس دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
اینا نمیدونن تورم چیه؟...نمیدونن نقدینگی از کجا ایجاد میشه؟...و کلا اینکه میلیاردها میلیارد اختلاس و بدهکاران کلان چه بر سر ارزش پولمون آورده....کلا فکرامون ....حرفمون...عملمون....نظرمون...همش تک بعدیه....به اصطلاح سطحی نگر هستیم...راحت کار تصمیم سطحی میگیریم اونم از جهلمونه....بدون فکر و مطالعه قضاوت میکنیم و نظر میدیم....همه کارشناسیم ماشاالله...فقط اشکالش اینه درس کارشناسیمونو پاس نکردیم و اگرم کردیم غلط پاسش کردیم.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
کلا بساط ریال و جمع کنید و به مردم ارز خارجی بدید خودبخود تورم از بین میره...دیگه نیازی هم نیست با این گرونی کاغذ تند به تند اسکناس ریال چاپ کنید....زحمتتون هم کم میشه....کلا عامل گرونی و نقدینگی و تورم دولت و بانک مرکزیه این وسط نظام مالیاتی چی از جونمون میخواد.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
دزدی چه از فقیر چه از غنی دزدیست و گناهکار محسوب میشوید و در هر دو دنیا باید پاسخگو باشید....پس کمی تامل کنید .به دزده میگن برای چی دزدی کردی میگه حقمو از پولدارا گرفتم....مواظب باشید شما هم به زور حق نداشته اتان را که نه شرعی نه قانونیست از خریداران سکه که به کمک دولت و بانک مرکزی آمدند و به فراخوانشان لبیک گفتند طلب نکنید...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
-طراحان و دست اندرکاران و متولیان مالیاتی توجه کنند که حتی اگر فکر کنید با کوچک کردن دایره مایات دهندگان بر سکه حق گروهی کوچک را خوریده اید که به ظاهر افراد برخوردار هستند مصداق کوچک شمردن گناه است که خود گناه کبیره به حساب میاد...نیت خیر کافی نیست و عمل نیز باید خیر باشد و منجر به نتیجه خیر شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
. با این اوصاف وزارتخانه راهزنی هم لازمتون میشه...کلا به راهزنی مشروعیت میخواید بدید...خدا رو شکر از دل اقتصاد مقاومتی چه چیزایی دارن متولد میشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
سازمان امور مالیاتی حق چنین کاری را نداشته و قطعاً محکوم خواهد شد . سکوت نکنید ، برای احقاق حق قانونی خود از طریق مجاری قانونی اقدام کنید . ما دیگر تحمل این همه ظلم و بی عدالتی این دولت را نداریم . دولت علناً دست در جیب ملت کرده و قصد دارد اموال مشروع ملت را تاراج کند و به یغما ببرد . اگر امروز جلوی این ظلم و بی عدالتی آشکار را نگیریم ، فردا تمامی اموال مشروع ملت از جمله سپرده های ارزی و ریالی ، املاک ، خودرو و … را هم به بهانه ها و عناوین جعلی و من درآوردی غارت خواهند کرد . دوستان ، لطفاً همگی در اسرع وقت به دیوان عدالت اداری شکایت کنید . هیچ کس نه مالیات پرداخت کند و نه اظهارنامه پر کند که در غیر این صورت ، فقط خودتان را شاغل رسمی در این شغل (خرید و فروش سکه) معرفی و محکوم نموده اید . شکایت در دیوان بسیار راحت و کم هزینه است . مطمئن باشید دیوان این بخشنامه ظالمانه و من درآوردی را لغو خواهد نمود . حتی جناب آقای حجت الاسلام والمسلمین سید ناصر موسوی لارگانی (نایب رییس محترم کمیسیون اقتصادی مجلس) به صراحت اعلام نموده اند که “هرگونه وضع مالیات درباره سکه ، مصوبه مجلس را می خواهد و چون دولت از ابتدا به صراحت اعلام نکرده که خرید سکه مشمول مالیات خواهد شد و مجلس نیز در این باره هیچ گونه مصوبه ای ندارد ، لذا گرفتن مالیات از خریداران سکه غیر قانونی و تخلف است و این بخشنامه باید لغو شود . در آینده هم اگر چنین قانونی در مجلس تصویب گردد ، عطف به ماسبق نخواهد شد و شامل حال خریداران قبلی سکه نمی گردد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
. ما نه تنها قاطعانه خواستار لغو این طرح غیرقانونی هستیم بلکه بطور جدی خواهان عزل و محاکمه رییس جدید سازمان مالیاتی بخاطر فشار روحی و روانی وارد شده به مردم بر اثر اعلام این طرح غیرقانونی که قطعا با هدف ضربه زدن به حیثیت نظام و عدم اعتماد مردم به همه ی دولتهای بعدی وضع شده هستیم.مسلما کسی که این قانون رو وضع کرده وطن دوست و طرفدار نظام کشورمون نبوده وگرنه این چنین با آبروی نظام و سرمایه ی اصلی نظام که اعتماد مردمه بازی نمی کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
سکه معاف از مالیات بوده نمیشه بعد یکسال و نیم دبه کرد....اینجوری که سنگ رو سنگ بند نمیشه...کسی هم اگر سرمایه دار سالمی باشه قید سرمایه گذاری تو ایران رو با این سیستم بی قانونش میزنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
جناب پارسا وجناب جنتی جناب دژپسند دقیقا شما در چه رشته ای تحصیل کرده اید؟اولا سکه ها معاف از مالیات بوده دوم ما کسب درآمدی نکردیم ...شما خودت خونت چقدر رفته روش...رو ماشینات چقدر رفته...برو داوطلبانه مالیاته اونارو بده ....ملت و گیر آوردید...خدا جریمتون کرده که شدید مسوول و رفتید زیر دین این همه آدم...در این بخشنامه جز بی عدالتی و بی قانونی چیز دیگری نیست ...دست بکشید از اینکارها .حق مردم رو خوردن عاقبت نداره....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
هر بار که میخواستید دلار رو به بهانه تحریم گرون کنید میگفتید به نفع تولید وصادرات کشوره و جلوی واردات زیاد و میگیره... کلا عموما ما استاد مغلطه و سفسطه هستیم...فرافکنی و آرمان گرایی ودنباله رو اهداف عالیه هستیم....همه هدفمون خیره....همه فکر آبادانی کشور هستیم....خدا روشکر....خدا قوت پهلوانان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
رئیس اداره مالیات فرموند کسب مالیات بیشتر و از طریق راه های بیشتر در راستای اقتصاد مقاومتی و فرصتی برای کسب درآمد بیشتره.وزیر اقتصاد هم فرمودند مایات برسکه کاملا بر مبنای قانونه......آخه کسی نیست بگه پول زور گرفتن شد راهکار جدیدتون؟...اقتصاد مقاومتی یعنی راهزنی مالی توسط دولت؟پس کلا دزدی و کلاهبرداری و دبه کردنم قانونی اعلام کنید.
پیشنهادم برای اداره مالیات برای کسب درآمد بیشتر اینه که هر کسی دزدی و کلاهبرداری یا اختلاس میکنه و یا سودی از رانت بدست میاره بیاد مالیاتشو بده....!!باور کنید کاروبارتون سکه میشه....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
.اول بانک مرکزی اولین و مهم ترین وظیفشو که حفظ پول ملی هست انجام بده و دولتم هزینه هاشو کم کنه و از راهکار ایجاد تورم استفاده نکته بعد ایجاد شغل و فضای رقابت آزاد کنه اونوقت که کسب و کار رونق گرفت از مالیات کسب درآمد کنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
به نظر من کسانی که این مالیات غیر قانونی و غیر شرعی را بخشنامه کردند را باید به دلیل تشویش اذهان عمومی و سوء استفاده ابزاری از مقام و به دلیل ایجاد سلب اعتماد عمومی مردم به دولت ونظام و صدمه به قانون و شرع مورد پیگرد قانونی قرار داد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
خداییش من که کارمندم...زحمت کشیدم.کار کردم...مجرد موندم...ماشین ندارم و خونمم فروختم...الان بیکارم...فقط سکه رو برای حفظ ارزش پولم گرفتم که مثل سال 92 بدبختر نشم طمع کارو سوداگرم؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
مردم برای حفظ ارزش پولشون سکه خریدن...همه رو از یک خط نبین....بعدشم دلیل اصلی خرید سکه نبوده کمی مطالعه بد نیست داشته باشید.عاملش تورم هست و نقدینگی که از سو مدیریت و چاپ بدون پشتوانه اسکناس و دزدی های کلان و بدهکاران کلان بانکی است.پس اول بررسی کن بعد حرف بزن...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
همیشه در مقایسه اولین پارامتر رو در نظر داشته باشید ...اون هم عقلایی بدنشه...بعدشم متوجه نیستی چرا....کسی با اخذ مالیات تو هیچ جای جهان مخالفتی نداره....بلکه با نحوه گرفتنش اختلاف نظر دارن...ما هم برای خرید همه اجناس خدماتمو 9درصد ارزش افزوده پرداخت میکنیم....مگر غیر اینه؟اینجا بحث اینه که اعلام شده معاف از مالیات و حالا میگن مالیات بده.......بعدشم درآمدی هم کسب نشده و همش تورم بوده....کجای دنیا یا ایالتی که شما نام میبرید ازخریدار طلا یا سکه که برای حفظ ارش پولشون گرفتن مالیات میگیرن...بعدشم اونا تورم ندارن ولی ما داریم.دولت با ایجاد تورم رسما 300درصد از این ملت مالیات گرفته..دبه در قرار داد میخوان بکنن...خلاف قانون و شرع و عرف میخوان عمل بکنن بعد شما میگید کار خداپسند هست. ..شما هم بهتره کمی مطالعه کنید و مسال چند بعدی را تک بعدی حل نکنید.تک بعدی نگری در این دنیای چند بعدی اوج جهالت و حماقته.
اونور آب تورم خبری نیست...اونور آب خودشون به طورعمدی هر کاری میکنن که پولشونو بی ارزش بشه باز نمیشه.....اونور آب جهش تورمی ندازند....اونور آب تکانه ارزی ندارند...اونور آب سو مدیریت و اختلاس های نجومی و بدهکاران کلان ندارن....اصلا مقایسه پراید با بنز عقلانیه داداش من.؟..مسوولان ما با این مقایسه ها فرار روبه جلو دارن نمونش میگن بنزین و گوشت و مرغ تو کشورمون ارزنه و دیگر کشورها گرونه... و تازه منتم سرمون میذارن ...جالبه اگر درس سفسطه و مغالطه رو بلد باشی تازه میفهمی چه ابزار جالبیه در دست مسوولان محترممون....باید بگیم که بابا دست بردارید از این فلسفه بازی...هرموقع ما بر اساس دلار و یورو یا ریال کشورهای عربی حقوق گرفتیم بعد مقایسه کنید...کلا بساط ریال و جمع کنید و به مردم ارز خارجی بدید خودبخود تورم از بین میره...دیگه نیازی هم نیست با این گرونی کاغذ تند به تند اسکناس ریال چاپ کنید....زحمتتون هم کم میشه....کلا عامل گرونی و نقدینگی و تورم دولت و بانک مرکزیه این وسط نظام مالیاتی چی از جونمون میخواد.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
دلیل توسعه یافتگی دیگر کشورها الزاما فقط مالیات نیست...شفافیت دارن...قانون درست دارن و درست تر از اون به اون عمل میکنند...کمترین رتبه فساد رو دارن...اینهمه رانت ندارن...این همه اختلاس ندارن...تورم 300 درصدی ندارن...این همه نقدینگی و اینهمه سوء مدیریت ندارند...پول نفت و مالیات هر چقدرم بگیریم و یا اصلا همه کشورا بهمون دستی و بلاعوض پولم بدن وضعمون همینه...اگر تو این همه مدت اینو نفهمیدید پس بهتر حرف نزنید...بیشتر مطالعه و تحقیق بفرمایید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
این حرف از فقر پولیمون نشات نمیگیره...از فقر فکریمونم هست...اصلا بحث مالیات دادن و گرفتن نیست...بحث سر غیر قانونی بودنشه...اول فکر کن بعد حرف بزن....جملتو یه بار دیگه بخون ناشناس....میگی چون من بدبختم یا بدبخت شدم دوست دارم غرق شدن بقیه رو هم ببینم.داداش ما خودمون رو به زور به یه چوب بستیم نریم زیر آب...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
ما نه پولداریم نه پولمون اضافه شده فقط کمتر بدبخت شدیم....!!!اگر واسه کمتر بدبخت شدنمون باید مالیات بدیم چشم....بحث دادن مالیات نیست...بحث قرار و عهد و پیمانه دوست عزیز....موقع فروش میگفتند 100% مالیات داره....هر کسی هم که طبق این شرایط خرید باید مالیاتشم بده هم شرعب و قانونی هست.اما موقع فروش اعلام شده معاف از مالیات.مردم بر اساس این مورد خریدن...حالا فهمیدید.انشالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
رئیس اداره مالیاتی میگن مالیات بر عایدی در 180 کشور انجام میشه بر چه مبنا و اصولی هممچین مقایسه ای میکنند.مگر در اون کشورها تورم 300 درصدی داریم.... اگر تورم به صفر برسه اونوقت میشه درآمد افراد رو عایدی حساب کرد....در کجای دنیا تورم و کاهش ارزش پول ملی عایدی حساب میشه...؟!!!! به جای نظام مالیاتی کشور باید پیشوند نظام رو تغییر دهید و بگین شالاتانیسم مالیاتی کشور خیلی درست تره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
.دوستانی که میخوان به خاطر وضع مالیات بر سکه از اداره مالیات شکایت کنند دو راه داره....یکی باید بعد از پر کردن فرم دادخواست که با یک جستجو ساده در کانال ها ی اینترنتی و فضای مجازی آنرا به راحتی پیدا میکنید به آدرس بزرگراه همت نرسیده به بزرگراه ستاری خیابان مخبری تشریف ببرید.راهنمای پر کردن فرم دادخواست رو در ذیل شرح داده ام.
ساعت کار دیوان از ۸صبح تا ۲بعداز ظهره.از شنبه تا چهارشنبه
وقتی وارد شدید از حیاطش رد میشید وارد ساختمان اصلی میشید موبایلتونو میگیرن بعد سمت راست میرید بازرسی میشید و سالن اول که شلوغه واسه پیگیری شکایته کاری بهش ندارید و وارد سالن بعدی میشید...یه عده دارن فرماشونو پر میکنن و شما نیاز به گرفتن شماره ندارید...پشت هر کدام از باجه ها خالی شد دو نسخه فرمتونم تحویلش میدین و کارت بانکیم میگیره ۳هزارتومان ازش برداشت میکنه و تمام...
فقط یادتون باشه از قبل به نزدیکترین دفتر خدمات قضایی برید برای گرفتن کد ثنا و اگر از قبل دارید نیازی نداره...کپی کارت ملی رو هم زیر فرما الصاق بفرمایید.من برای محکم کاری کپی شناسنامه و کپی رسید ثنامم الصاق کردم.
جدیدترین فایل دادخواست در کانالها موجوده دو سری ازش دانلود میکنید و زیر آنها کپی کارت ملی و شناسنامه را میزنید
کلا ۱۰ صفحه میشه با کپی کارت ملی وشناسنامه میشه دوازده صفحه برای هر سری...
در صفحه اول بالای صفحه قسمت تمبر مینویسید معاف از تمبر به علت طرح در هیئت عمومی و زیرشو امضا میزنید...
سه صفحه فرم دادخواست رو هم زیرشون امضا و انگشت میزنید...بعد گرفتن کد سنا از نزدیکترین دفتر خدمات قضائی کد ملیتون مبیشه کد کاربریتون و اونو در فرم زیر کاربری ثنا مینویسید...خوبی ثنا اینه که برای پیگیری و اصلاع رسانی از سمت دیوان یا هر مرجع قضائی دیگه نیاز به مراجعه حضوری نیست و در تمام کارهای قضایی و دادگاه ها و دادسراها این ثنا رو باید داشته باشید و اجباریه در کل کاریه که باید انجام بدید.
راه ساده تر دیگش اینه که در دفتر خدمات قضایی هم کد ثنا بگیرید و هم خودشون فرم دادخواستو دارن البته باید بهشون بگید جدیدترین و کاملترین نسخه رو استفاده کنن و در نهایت 20تومن بابت تمبر میگیرن و هر دو سری گپی تو یک پاکت براتون پست میکنن.
امیدوارم این راهنمایی براتون مفید واقع شده باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
اینبار دولت دست تو جیب مردم نکرده....دست تو ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
قرآن کریم ، قدرتمندان و حکومتدارانی که اموال مردم را به ناحق ضبط می کنند را عامل خروج مردم از راه خدا میداند و می فرماید: إِنَّ كَثِيرًا مِنَ الْأَحْبَارِ وَالرُّهْبَانِ لَيَأْكُلُونَ أَمْوَالَ النَّاسِ بِالْبَاطِلِ وَيَصُدُّونَ عَنْ سَبِيلِ اللَّهِ : بسیاری از علماء و راهبان (یهود و نصاری) اموال مردم را به باطل طعمه خود می‌کنند و (خلق را) از راه خدا منع می‌کنند سوره توبه آیه 34
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
نکته قابل توجه اینکه با بررسی فضای مجازی میتوانید نظرات دولتمردان و مجلسی ها وبقیه اصحاب قدرت رو دید.اگر میخوایم پای صندوق رای برویم اینو در نظر بگیرید.چون قانون مالیات بر سکه غیر قانونی و غیر شرعی هست ما به راحتی میتونیم افرادی که نه به شرع و نه قانون اعتقادی ندارند رو بشناسیم و برعکس .انتخابات مجلس نزدیکه...حتما به افراد قانونمند وباشرع رای بدید نه کسانی که سفسطه و مغالطه میکنند و حیله گر و وابسته به امیال نا صواب هستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
دولت از تورمی که خودش بوجود آورده میخواهد مالیات بگیرد....ارزم خودش گرون کرد....و کلی زد به جیب و ۳۰۰ درصد برای خودش کاسبی کرد...وحدود 15درصد حقوقا رو برد بالا...اینجا در واقع 285 درصد از مردمش مالیات گرفته و اصلا تورم کار دولته...منبع درآمدش تورمه...چه پول چاپ کنه و چه عرضه ارز رو محدود کنه و چه ریخت و پاش و حقوق و پاداش برای خودیا ....همه و همه باعث تورم میشه... کار دولتمون خدمت به مردم نیست و کارش شده ایجاد تورم....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
این آیه شریفه قرآن را دقت کنید:
وفای به عهد « … وَ أَوفُوا بِالعَهدِ إنَّ العَهدَ كانَ مَسئُولـاً » (سوره‌ مباركه‌ إسراء آیه 34)
ترجمه آیه:( و به پیمان (خود) وفا كنید، كه قطعا از پیمان سؤال میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
در کشور هند مردمشون پولشونو میزارن زیر بالششون..ما هم باید همین کار رو بکنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
در بخشنامه مالیات سکه پیش فروش شده در جایی آمده که چنانچه مودیان مشمول این دستورالعمل نسبت به مالیات تعیین شده صرفا از حیث عدم فروش سکه های دریافتی معترض باشند، می توانند نسبت به طرح ادعای خود در مراجع دادرسی مالیاتی اقدام و درخواست رسیدگی مجدد نمایند . لازم به ذکر است که با مشورت با یک فرد مجرب در امر حسابداری متوجه شدم که به نظر ایشون یک دام حقوقی هست
چون از نظر اماری بررسی کردند که اکثرا سکه ها را نفروختند که قیمت سکه بالا رفته.
وقتی شما مدعی میشی نفروختی یعنی به طور ضمنی بخشنامه را قبول کردی فقط میخوای اثبات کنی که مشمول شما نیست
که اثبات چنین موضوعی برای اشخاص حقیقی که دفاتر قانونی ندارند در نظام مالیاتی عمل غیر ممکن هست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
این بخشنامه میخواهد بدعتی نامبارک و نامیمون که نه بر موازین قانونی و نه شرعی هست را پایه گذاری کند.
روش کار کاملا مشخص است از گروه های کوچک شروع و به آرام آرام به بزرگ تبدیلش میکنند.مثل یک غده یا ویروس و عفونت آرام آرام همه جامعه را دربرمیگیرد و دیگر برای درمانش راه چاره ای نمیماند.
پس خوشحال نباشید چون این از حماقت ماست و اینکه از ضرر دیگران خوشحال شویم که به نحوی که خداروشکر ما متضرر نشدیم مثل همونجاییست که جلوی جمعی از فردی میدزدند و دیگران ناظرند و در واقع به نوعی به صورت غیر مستقیم در این دزدی شریک میشوند و صد البته فردا روزی به سر خوشان خواهد آمد.
و آرام آرام تمام گروه ها را شامل میشود. الان میخواهند قسمتی از جامعه هدفشون را بدرند و فردا بقیه را.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
-. از نهادهای حکومتی و قضایی و همینطور مجلس و صدا و سیما میخواهیم که هر کدام به روش و سازو کار خود هر چه سریعتر تو دهن کسی که باعث این ناعدالتی شده بزنند تا دیگر کسی جرات این بدعت را نکند وهرچه زودتر این قائله را جمع کنند . اساس حکومت خود را از این افراد جدا کند تا مردم به اساس حکومت دلگرم باشند و به اصطلاح بگن هنوز مملکت صاحاب دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
چند سوال داشتم از شما برادران اداره مالیات و اون اینکه چقدر زحمت کشیدین و چقدر وقت گذاشتید برای این بخشنامه ؟دستتون درد نکنه واقعا هر چی اضافه کار و پاداش برای خودتون بنویسید کم نوشتید به خدا....دستتون درست.... اما همانطور که در قرآن آماده خداوند مکار مکاران است و راه گریزی برای این موجودات مکار نیست و جایگاهشان معلوم است و از حکومت عادل اسلامی و رهبر مدبر خود میخواهیم که جلوی این بی عدالتی را بگیرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
پر کردن اظهارنامه کار درستی نیست چون به نوعی به این کار غیرقانونی و دزدی آشکار مشروعیت میبخشه.متاسفم که با شمشیر بی عدالتی و شمشیر جریمه میخوان پول ناحق بگیرن.ببینم اگر تبصره های این چند بخشنامه اداره مالیات نبود اصلا لابی های قدرت اجازه میدادن چنین چیزی بیرون بیاد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
همون اول سقف میذاشتین برای خرید اما نکردید. برید یقه آقای سیف رو بگیرید نه مردم بدبختو.مردم همچیشونو دادن که پولشون بی ارزشتر از این نشه الانشم سر جای اولشونم هم نیستن.اگر اشکالی تو کار بوده از مسوول بوده نه مردم.یقه اونارو بگیرید.از روز اول میگفتید هر نفر بیش از این عداد نمیتونه بگیره.از بس مردم چوب بی تدبیری و سو مدیریتتونو خوردن واستون عادت شده و یا بهتر بگم طلبکار شدین و حق خودتون میدونید دست تو جیب مردمتون بکنید.راحت گند میزنید و راحت تر از اون از با پول بیت المال و نفت مالش میکشید. حالا که نفت نیست از جیب مردم بیشتر میخواهید بدزدید.حقتونه.نوش جون.میتونید میدزدید.دمتون گرم.مطمئنا هنوز در حکومت کسانی هستند که جلوی این افراد رو بگیرند.الهی به امید تو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
نحوه تفکیک سکه و دیگر تبصره ها کاملا مشخص میکند که کسانی که این بخشنامه بی پایه و اساس را نوشته اند بر ناصواب بودن و غیره قانونی بودن آن مطلع بوده اند.
کاملا پیداست این بخشنامه ها براساس منافع گروهی خاص تنظیم شده. و همچنین تبصرهایی خورده تا از تعداد معترضان کاسته شود.در حالیکه از اساس این بخشنامه ها غیر قانونیست و با این تبصرها مثل این میمونه که دارند تو مرداب دست و پا میزنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
کار به جایی رسیده که مثل زورگیرا و خفت اندازها و اراذل و اوباش به جون مردم بیافتید...!!! این اداره مالیات جمهوری اسلامیه؟..‌.از قوه قضائیه محترم که تازه نفس آمده و میخواهد اعتماد عمومی را دوباره جلب کند تقاضا دارم کسانی که این بخشنامه های غیر قانونی و غیر شرعی را با وقاحت تمام ارائه داده اند را مورد پیگرد قضائی قرار دهد هم بابت غیر قاونی بودن آن هم از حیث سو استفاده از مقام و سو مدیریت آن و هم از لحاظ غیرشرعی بودن آن و هم از لحاظ ایجاد آشفتگی در اذهان عمومی .... پلیس همان برخوردیو باهاشون بکنه که با اراذل و اوباش میکنه.نه تنها فرقی با اونها ندارند بلکه بدتر از اونها هستند چرا که نه فقط در جایگاه قانون گذار یعنی مجلس خود را قرار داده اند بلکه پول خارج از قانون و عرف و اونهم با زورگیری و مهلت کم و اولتیماتوم و با نارضایتی میخواهند بگیرند.دزدی و زور گیری اونم در روز روشن...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
-.آقای روحانی که همیشه ادعا میکنید دست تو جیب مردم نکردیم....!!مگر اداره مالیات زیر نظر شما نیست؟؟این مالیات نیست اسمش آقای روحانی ...این اخاذی و دزدی دولتیه.... افسوس و صد افسوس که هر دو دوره به شما رای دادم .و حالا وزیر تون بیاد این چرت و پرتارو بگه....و اگر مجلس کاری نکند باز متاسفم برای خودم که پای صندوق رفتم....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
زمانی آقای احمدی نژاد همه کاری که تونستن تو اقتصادمون کردن و پشت تلویزیون اومدن گفتند دیدید چیزی نشد و فرمودند بذارید بقیشم انجام بدم!!!!بذارید اون چنتا کار آخر رو هم اجام بدم!!!!!معلومه که باید اینو بگه چون دو دوره ریاستش داشت تموم میشد و امیدی به انتخابش نبود.... فکر کنم آقای روحانی هم کپی برابر اصل آقای احمدی نژاد شده.انگار هر دو دودولت از یک نوشته و دیکته پیروی کردند...اما هنوز امید هست...مجلس محترم جلوی کارای آخر آن عزیز را گرفت که امیدوارم اینبار نیز همینطور شود.دیوان محترم عدالت اداری هم جلوی این دست اقدامات را بگیرد چون خدایی ناکرده شایداینا فقط فکر جناحی دارند و فکر حکومت و ملت و عدل و غیره نیستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
دیدید سر سپرده ارزی چی شد؟!ندیدید؟
حالا سر سکه میخواهید چه دبه ای کنید؟!
خب اگر سر دبه در سپرده ارزی در کل به سودتان شد که خداروشکرو اگر نشد یا به ضررتان شد حداقل درس بگیرید از اون.
پس اینکار را تکرار نکنید چون درغیر اینصورت این اعتماد زخم خورده به طور کامل از بین میرود...چرا مردم دلاراشونه وارد چرخه اقتصاد نمیکنن به خاطر همینه داداشای من....چقدر به ضرر کشور شد؟؟؟ کمی چرتکه بندازید آخه...!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
دوستان چه این دنیارو قبول داشته باشن و چه اون دنیارو یا هر دودنیارو قبول داشته باشند کلا این پولا خوردن نداره و هر کسی درش دست داره و یا جلوشو نگرفته مطمئنا دچار گرفتاری خواهد شد ....البته خدایی نکرده منظور بیماری و مرض وسرطان و ..... نیست‌.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
عدالت رو فدا میکنید به چه قیمتی؟قانون رو فدا میکنید به چه قیمتی؟شرع رو فدا میکنید به چه قیمتی؟عهد و پیمان و قرار را فدا میکنید به چه قیمتی؟فرق گذاشتن و ناعدالتی در این بخشنامه مالیاتی داد میزنه...و نماد تبعیض ....نماد بی عدالتی و نماد بی قانونیه و نه قانون و نه شرع و نه عرف اونرو قبول میکنه و قطعا دیوان عدالت اداری اونرو ملغی و از درجه اعتبار ساقط میکنه.هنوز کسانی هستند که در بدنه نظام جلوی اینگونه بی عدالتی ها رو بگیرند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
دولت تدبیر و امیدمون میخواد ابرو اقتصادشو رو درست کنه میزنه چشمشم کور میکنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
این پول ها خوردن نداره و به قول معروف خیر و برکت نداره....آخر و عقبت هم نداره...امیدوارم کتاب مقدس و الهی قرآن رو حتی شده یکبار خونده باشید که در جایی خداوند بزرگ و مهربان فرمودند عبرت های بیشماری هست اما برای افراد عبرت بین...پس به خودتون بیاید....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
-.دولت باید خودش رو جریمه کنه نه مردم رو...ریال رو بی ارزش کردند و حالا جریمشو ما باید بدیم.کمی از ریخت و پاش و حقوقای آنچنانیتون کم کنید.کمی از پاداش نوشتن برای همو و مسافرت رفتناتون کم کنید.کمی از مساعده هاتون کم کنید..میدونم سخته براتون به خوردن این پولا عادت کردید.... بیخیال فقط کمی خجالت بکشید....به همین راضی هستیم...از ما نه از خدای خودتون خجالت بکشید ....الهی به فریادمان برس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
0
سکه ها بدون مالیات پیش فروش شده و مشتری بر این اساس پول داده
کسی که میخواست دلالی کنه که از راه قانونی و بانک مرکزی وبانک ملی که نماد اعتماد است خرید نمیکرد.تو این مملکت قانونی کار کنی باید جریمه بدی؟
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار