تاریخ انتشار: ۰۹:۵۷ - ۰۶ مرداد ۱۳۹۸
رئیس شورای شهر تهران مطرح کرد:
رئیس شورای شهر تهران از شهرداری خواست که هر چه سریعتر دوره پنجم شورایاری‌ها را تشکیل دهد.
تشکیل هر چه سریع‌تر دوره پنجم شورایاری‌ها
رویداد۲۴ محسن هاشمی صبح امروز در ابتدای جلسه شورای شهر تهران با بیان این که انتخابات شورایاری‌ها که در روز جمعه برگزار شد یک تجربه موفق و به یادماندنی برای شهروندان تهرانی بود که نقش خود را در مدیریت شهری ایفا کردند گفت: با وجود شرایط دشوار اقتصادی جامعه و فضای انتقادی حاکم بر شبکه‌های اجتماعی شاهد مشارکت مردم در انتخابات بودیم به گونه‌ای بیش از ۱۲ هزار نفر ثبت نام کردند.

وی با بیان این که از زحمات دست اندرکاران اجرای انتخابات به ویژه شهردار تهران و معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تشکر می‌کنم که با وجود فرصت زمانی فشرده برای برگزاری انتخابات الکترونیکی که برای اولین بار در تهران انجام می‌شد اقدامات لازم را انجام دادند اظهار کرد: البته برگزاری این انتخابات بدون حمایت و همراهی دولت به ویژه رئیس جمهوری و معاون اول، وزیر کشور، استاندار و فرماندار، مسوولان قضایی و انتظامی امکانپذیر نبود و از نمایندگان شورای نگهبان که درجهت مشاهده عملکرد انتخابات الکترونیکی حضور داشتند نیز تشکر می‌کنم.

وی با بیان این که حضور حداکثری و حذف حداقلی کاندیدا‌ها برای ایجاد یک فضای رقابتی سالم لازم بود که خوشبختانه بیش از ۹۹ درصد کاندیدا‌های که مدارک خود را تحویل داده بودند توانستند در این انتخابات شرکت کنند گفت: انتخابات در کمال آزادی برگزار شد که در شرایط حساس کنونی و فشار‌ها وتخریب‌های ظالمانه علیه نظام توسط قدرت‌های سلطه جو، یک نکته مثبت و افتخار محسوب می‌شود و می‌تواند بعنوان یک تجربه موفق برای برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز به جهت فنی و فرایندی محسوب گردد.

وی افزود: حضور بیش از ۵۰۰ هزار نفر از شهروندان پای صندوق‌های رای اگرچه در مقایسه با انتخابات ریاست جمهوری و مجلس حد نصاب پایین‌تری دارند، اما در حد انتخابات شورایاری گذشته بوده و موجب مشروعیت این انتخابات شده است.

هاشمی با بیان این که سیاسی نشدن این انتخابات یکی از ویژگی‌ها بوده است اظهار کرد: اگر چه ممکن است در کاهش مشارکت موثر بوده باشد، اما در کارآمدی شورایاری‌ها در محلات تاثیر زیادی می‌گذارد.

رئیس شورای شهر تهران از معاونت اجتماعی شهرداری خواست با توجه به تاخیر چند ماه در برگزاری انتخابات به سرعت دوره پنجم شورا‌های محلات را تشکیل دهد و گفت: شورایاری‌ها می‌توانند ما در اتخاذ راهبرد‌های محلی کمک کند.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: