تاریخ انتشار: ۰۹:۵۳ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۸
مدیرعامل شرکت بورس تهران:

تاثیر حذف چهار صفر از پول ملی بر بازار سرمایه مثبت است

مدیر عامل شرکت بورس تهران با بیان اینکه تاثیر حذف چهار صفر از پول ملی در بازار سرمایه مثبت ارزیابی می‌شود، افزود: هر چه قیمت سهام از دید سهامدار کمتر باشد ریسک کمتری را در ذهن خود محاسبه می‌کند و به لحاظ ذهنی از آمادگی لازم برای سرمایه‌گذاری برخوردار می‌شود.
تاثیر حذف چهار صفر از پول ملی بر بازار سرمایه مثبت است
رویداد۲۴ علی صحرایی امروز (جمعه) در گفتگو با خبرنگار ایرنا به حذف چهار صفر از پول ملی و تاثیر آن بر بازار سرمایه تاکید و بیان کرد: با این اتفاق دیگر ریسک چندانی بر سهم‌هایی که قیمت بسیار پایینی دارند تحمیل نمی‌شود.

به گفته وی، کلیات این موضوع اکنون از سوی دولت بررسی شده است حال باید منتظر ماند و دید که این موضوع در مجلس مصوب می‌شود یا خیر؟

صحرایی اظهار داشت: مطالعات جهانی نشان دهنده رشد اقتصاد کلان است که طبق مطالعات صورت گرفته رشد تورم کاهش می‌یابد و بعد از آن رشد اقتصادی صورت می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت بورس تهران به آماده سازی بستر لازم برای حذف چهار صفر از پول ملی اشاره و بیان کرد: مسیر لایحه و تصویب این اقدام و آماده سازی زیرساخت فنی آن زمان بر است که اکنون زمان مناسبی برای اجرای این اقدام است.

وی اظهار داشت: حذف صفر از پول ملی به تنهایی نمی‌تواند تاثیر چندانی را در اقتصاد کشور داشته باشد، اما اگر برنامه‌های دیگری در کنار حذف صفر از پول ملی در دستور کار قرار گیرد می‌توان نسبت به آثار مثبت آن در کشور امیدوار بود.

صحرایی با بیان اینکه شاهد تجربه این اتفاق در دیگر کشور‌ها بوده ایم، افزود: تقریبا ۵۰ کشور در زمان‌های مختلف دست به چنین اقدامی زدند، بارزترین آن مربوط به آلمان است که در این زمینه موفق عمل کرد.

مدیرعامل شرکت بورس تهران به برنامه‌های گسترده‌ای که در این زمینه به اجرا در آمده است اشاره کرد و گفت: نگرش‌های موجود در این زمینه باید در سطح جامعه تغییر کند که امیدواریم از طریق برنامه‌ریزی صورت گرفته توسط دولت این موضوع به خوبی اجرایی شود.

وی در پایان با بیان اینکه امیدواریم سیاست پولی و بانکی کشور به گونه‌ای باشد که منجر به افزایش رشد اقتصادی شود، افزود: براساس مطالعات صورت گرفته از سوی نهاد‌های معتبربین المللی، از سال ۲۰۲۰ به بعد در کشور با رشد مثبت اقتصادی روبرو خواهیم بود که امیدواریم حذف صفر آثار مثبتی را که در دنیا با خود به همره داشته است در ایران هم شاهد باشیم.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: