تاریخ انتشار: ۱۰:۳۳ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۸
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۹ درصد کاهش به ۱۴۳۲ دلار و ۱۵ سنت رسید.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۵/۱۱

رویداد۲۴ پس از آنکه ترامپ به صورت یکطرفه اقدام به نقض آتش بس تجاری با چین کرد، قیمت طلا روز جمعه کاهش داشت، اما با توجه به افزایش بیش از ۲ درصدی روز پنجشنبه، فلز زرد همچنان در مسیر ثبت سومین افزایش هفتگی ۴ هفته اخیر قرار دارد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۹ درصد کاهش به ۱۴۳۲ دلار و ۱۵ سنت رسید. اوایل امروز قیمت فلز زرد تا رقم ۱۴۴۶ دلار و ۱۰ سنت بالا رفته بود. قیمت طلا از ابتدای هفته جاری تاکنون حدود یک درصد افزایش یافته است. قیمت طلای آمریکا نیز امروز با یک درصد افزایش به ۱۴۴۵ دلار و ۹۰ سنت رسید.

پس از بازگشت مذاکره کنندگان آمریکایی از شانگ‌های و اعلام اینکه چین آن میزان محصولات کشاورزی که که وعده داده بود از آمریکا وارد نکرده است، ترامپ دیروز اعلام کرد از اول سپتامبر بر ۳۰۰ میلیارد دلار دیگر از کالا‌های وارداتی از چین تعرفه ۱۰ درصدی اعمال خواهد کرد.

ترامپ همچنین گفته، در صورتی که مذاکرات تجاری پیشرفتی نداشته باشد، ممکن است تعرفه‌های ۱۰ درصدی بر این ۳۰۰ میلیارد دلار کالا باز هم افزایش یابد و به بالای ۲۵ درصد برسد.

به گفته کارشناسان، افزایش تعرفه‌ها ممکن است فدرال رزرو را وادار سازد تا برای حمایت از اقتصاد آمریکا در برابر سیاست‌های تجاری مخرب ترامپ دست به کاهش مجدد نرخ بهره بزند.

موضع غیرمنتظره ترامپ موجب شده تا بازار‌های مالی در سراسر جهان شاهد افت شدید شاخص‌ها باشند و رشد ارزش اخیر دلار در برابر ین کاملا خنثی شود.

شاخص ارزش دلار در برابر ارز‌های معتبر جهانی دیروز بیشترین افت در طی ۲ هفته اخیر را به ثبت رساند و امروز نسبتا ثابت بود.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: