تاریخ انتشار: ۱۳:۵۸ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۸

رفتار ظالمانه با فیل در حال مرگ

صاحبان این فیل با لباس‌های زیبا نحیفی و واقعیت وحشتناکی که از آن رنج می‌برد را پوشانده اند و هیچ کس در میان آن همه شور و هیاهو بدن استخوانی و ضعیفش را نمی‌بیند.
رفتار ظالمانه با فیل در حال مرگ
رویداد۲۴ انتشار تصاویری از یک فیل نحیف که هر روز مجبور است در جشنواره‌های در حال برگزاری در سریلانکا رژه برود انتقادات زیادی را در پی داشته است.

این فیل ماده ۷۰ ساله تیکیری نام دارد که سوءتغذیه و لاغری بیش از حد دنده‌ها و استخوان هایش را نمایان کرده است، ولی صاحبان این حیوان با پوشاندن و تزئین کردن فیل را در رژه‌ها و جشنواره‌ها می‌برند به نحوی که ضعف جسمانی اش مشخص نمی‌شود.

در این جشنواره بودایی‌ها که به مدت ده روز در سریلانکا در حال برگزاری است تیکیری در کنار ۶۰ فیل دیگر به همراه نوازندگان و رقاصان رژه می‌رود.
 
رفتار ظالمانه با فیل در حال مرگ
این فیل اوایل هر شب تا اواخر شب به مدت ده شب متوالی در میان سر و صدا و آتش و دود رژه می‌رود. او هر شب در حالی که فردی نیز سوارش شده کیلومتر‌ها پیاده می‌رود. صاحبان این فیل با لباس‌های زیبا نحیفی و واقعیت وحشتناکی که از آن رنج می‌برد را پوشانده اند و هیچ کس در میان آن همه شور و هیاهو بدن استخوانی و ضعیفش را نمی‌بیند.

یک بنیاد دفاع از حقوق حیوانات با اعلام اینکه تیکیری برای معبد دندان بودا در جزیره کندی کار می‌کند از مردم خواسته که برای پایان دادن به ظلم و ستم به این حیوان به نخست وزیر نامه بنویسند.

یک سازمان حفاظت از حیوانات برآورد کرده که ۳۰۰۰ فیل در سراسر آسیا مورد استفاده‌های این چنینی قرار می‌گیرند که ۷۷ درصد آن‌ها به صورت ظالمانه شکنجه می‌شوند.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: