تاریخ انتشار: ۱۰:۵۶ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۸
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۵۲۵ دلار و ۲۱ سنت رسید.
قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
رویداد۲۴  به نقل از رویترز، در حالی که کاهش شدید سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا ادامه دارد و در شرایطی که ارسال سیگنال‌های ضد ونقیض از جنگ تجاری آمریکا به احساس عدم قطعیت در بازار‌ها دامن زده است، قیمت طلا روز جمعه افزایش یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۵۲۵ دلار و ۲۱ سنت رسید. قیمت فلز زرد از ابتدای هفته جاری تاکنون حدود ۲ درصد افزایش یافته و در مسیر ثبت سومین افزایش هفتگی متوالی قرار دارد.

قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۵۳۵ دلار و ۵۰ سنت رسید.

آمار‌های منتشر شده از وضعیت مناسب بازار خرده فروشی آمریکا در ماه جولای نتوانست تاثیری بر کاهش سوددهی اوراق قرضه این کشور بگذارد. میزان سود اوراق قرضه ۳۰ ساله دولت آمریکا به پایین‌ترین رقم خود رسیده و در مسیر ثبت کاهش ۲۷ واحدی در این هفته قرار دارد که شدیدترین افت از اواسط سال ۲۰۱۲ تاکنون است.

چین دیروز وعده داد که با تعرفه‌های جدید آمریکا علیه ۳۰۰ میلیارد دلار کالای چینی مقابله خواهد کرد، اما در عین حال از آمریکا خواست نقش خود را برای رسیدن به یک توافق تجاری احتمالی ایفا کند.

روز پنجشنبه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت معتقد است چین خواهان توافق تجاری است و اینکه جنگ تجاری کوتاه خواهد بود.

سرمایه گذاران روی نشست سالانه هفته آینده فدرال رزرو متمرکز شده است. تجار شانس کاهش ۵۰ واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه سپتامبر را یک سوم برآورد می‌کنند.

یک مقام ارشد بانک مرکزی اروپا روز پنجشنبه از ضرورت اتخاذ یک بسته سیاسی انبساطی قابل توجه در ماه سپتامبر سخن گفت. انتظار می‌رود بانک مرکزی اروپا در نشست ماه آینده خود حداقل ۱۰ واحد نرخ بهره را کاهش دهد.
منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: