تاریخ انتشار: ۱۰:۱۰ - ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۶۴ درصد کاهش به ۱۵۱۳ دلار و ۵۲ سنت رسید، اما رشد هفتگی حدودا یک درصدی را تجربه کرد.
قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
رویداد۲۴ به نقل از رویترز، روز جمعه همزمان با رشد شاخص‌ها در بازار‌های بورس و تقویت دلار قیمت طلا شاهد کاهش بود، اما نگرانی‌ها از کند شدن رشد اقتصاد جهانی و مشخص نبودن سرنوشت جنگ تجاری میان آمریکا و چین موجب شد تا قیمت فلز زرد سومین رشد هفتگی متوالی را تجربه کند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۶۴ درصد کاهش به ۱۵۱۳ دلار و ۵۲ سنت رسید، اما رشد هفتگی حدودا یک درصدی را تجربه کرد. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز در پایان معاملات روز جمعه با نیم درصد افت به ۱۵۲۳ دلار و ۶۰ سنت رسید.

فیلیپ استریبل، تحلیلگر بازار‌های کالا‌های خام در موسسه آر جی او گفت: «شاخص ارزش دلار اندکی تقویت شده، بازار‌های بورس شاهد بازگشت به مسیر رشد هستند... بنابراین بخشی از سرمایه‌ها به بازار‌های پرریسک بر می‌گردد.»

احتمال کاهش مجدد نرخ بهره و تعدیل رشد بازار اوراق قرضه موجب شد تا روز جمعه بورس آمریکا شاهد رشد شاخص‌ها باشد.

در همین حال، شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارز‌های معتبر جهانی روز جمعه ۰.۱ درصد رشد داشت.

به دنبال کاهش سوددهی اوراق قرضه در کشور‌های جهان، افزایش تنش‌های تجاری و انتشار آمار‌های ناامید کننده از اقتصاد جهانی، قیمت فلز زرد از ابتدای ماه جاری میلادی تاکنون بیش از ۱۰۰ دلار افزایش داشته است.

اوایل این هفته، میزان سوددهی اوراق ۱۰ ساله خزانه داری آمریکا برای اولین بار در طی ۱۲ سال گذشته به زیر سود دو ساله رسید. این افت سوددهی هشداری است که نشان می‌دهد اقتصاد آمریکا در حال حرکت به سمت رکود است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفته که معتقد است چین به دنبال توافق تجاری است و این اختلافات طولانی مدت نخواهد بود. پکن نیز در عین حالی که قول مقابله با تعرفه‌های تجدید آمریکا را داده، از واشنگتن خواسته سهم خود را برای رسیدن به یک توافق احتمالی ایفا کند.

 

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، طلا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: