تاریخ انتشار: ۱۳:۱۷ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۸
همایون هاشمی در گفت‌وگو با رویداد۲۴:
همایون هاشمی با اشاره به انتصاب فرشاد مقیمی به عنوان مدیر عامل ایران خودرو می‌گوید صنعت خودروسازی کشور نیازمند پوست‌اندازی است و امیدواریم با حضور یک مدیر جوان این امر عملی شود.

خودروسازی کشور نیازمند پوست‌اندازی است

رویداد۲۴ در دیدگاه عمومی، خودروسازی به عنوان یکی از ضعیف‌ترین صنایع ایران شناخته می‌شود. عمده مردم معتقدند خودروهایی که به آنها تحویل داده می‌شود، کیفیت مناسبی ندارد، ضمن آنکه قیمت آنها نیز بسیار بالاست. منتقدان این دیدگاه نیز معتقدند خودروسازی نیز مشابه سایر صنایع دیگر کشور است و اینگونه نیست که صنعت خودروسازی در ایران صفر باشد و سایر صنایع به رتبه صد رسیده باشند.

فارغ از مقایسه صنعت خودروسازی با صنایع دیگر، باید پذیرفت با توجه به انحصار در تولید آن، توقع بسیار بیشتری از این صنعت وجود دارد و برای خریداران پذیرفته نیست که در مقایسه با معمولی‌ترین کشورها، خودروهایی با کیفیت نازل‌تر و البته قیمت بالاتر بخرند.

در سال‌های اخیر، صنعت خودروسازی ایران فراز و نشیب زیادی داشته است و این موضوع در یکی دو سال اخیر بسیار بیشتر شده است؛ از قراردادهای بزرگ با نمایندگی‌های مطرح دنیا و لغو قراردادها گرفته تا اثراث تحریم‌های آمریکا بر صنعت خودروسازی و همچنین تغییرات اخیر مدیران این صنعت، همگی از موادری بوده‌اند که صنایع خودروسازی ایران را تحت تاثیر خود قرار داده است.

یکی از مهمترین اثرات در مدیریت صنعت خودروسازی، بازداشت مدیرعامل ایران خودرو، بازداشت نمایندگانی که در این صنعت تبانی می‌کردند و همچنین تغییر دو مدیرعامل پیاپی بود: هاشم یکه زارع بازداشت شد، عباس علی آبادی به مدیریت ایران خودرو منصوب شد و یکروز استعفا کرد و پس از آن فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو شد. در این میان چند نماینده نیز به علت اخلال در بازار خودرو بازداشت شدند.

همایون هاشمی نماینده مجلس دهم درباره نیازهای صنعت خودروسازی در شرایط کنونی و تغییر مدیر عامل آن با رویداد۲۴ گفت‌وگو کرده است. او معتقد است صنعت خودرو سازی کشور نیازمند پوست‌اندازی است و می‌گوید: مدیران خودرو سازی باید بیاموزند که قبل از هر اقدامی برای گسترش و نوسازی این صنعت، مطالعات آن را انجام دهند و بعد وارد عمل شوند تا ریسک‌پذیری به حداقل برسد.

نماینده میاندوآب با اشاره به انتصاب فرشاد مقیمی به مدیر عاملی ایران خودرو اظهار کرد: رویکرد جامعه و تأکید رهبری به استفاده از جوانان توانمند در رأس مدیریت کشور است که خوشبختانه این مهم در ایران خودرو اتفاق افتاد و امیدوارم حضور او منشأ خیر باشد بنابراین باید حضور یک مدیر نسبتاً جوان از بدنه وزارتخانه صنعت در ایران خودرو را به فال نیک گرفت و امیدوار بود که مقیمی قدرشناس این سمت باشد و بتواند کار‌های شایسته‌ای را در مدیریت ایران خودرو انجام دهد.

نماینده مردم میاندوآب و شاهین‌دژ در مجلس می‌گوید: واقعیت این است که صنعت خودروی ما از جهان عقب است، اکنون خودرو‌های هیبریدی در جهان به میدان آمده که بار آسیبش برای جامعه و محیط زیست کمتر است، لذا از مدیر عامل جدید ایران خودرو می‌خواهیم با ترسیم چشم‌انداز درست و در نظر گرفتن صلاح مردم آینده روشنی را برای خودروسازی کشور رقم بزند.

هاشمی در توصیه خود به مدیر عامل جدید ایران خودرو می‌گوید او باید با قطعه‌سازان ارتباط خوب برقرار کند و همچنین بتواند با بهره‌گیری از شرکای خارجی از دانش فنی آنان استفاده کند و این دانش را در اختیار صنعت کشور قرار دهد.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: