تاریخ انتشار: ۱۷:۲۱ - ۳۰ شهريور ۱۳۹۸
اخبار تکنولوژی نشان می دهد، به تازگی اسکرین شات‌هایی از اپلیکیشن «فایند مای اپل» منتشر شده که گزینه «آیتمز» به آن اضافه شده است. این اپلیکیشن همراه گجت «اپل تگ» به کاربران کمک می‌کند وسایل خود را به راحتی بیابند.

  رویداد۲۴ به تازگی این وب سایت اسکرین شات‌هایی از گزینه جدید data-x-Items در اپلیکیشن Find My منتشر کرده است. این گزینه در سیستم عامل iOS ۱۳ وجود دارد، اما در نسخه عمومی نرم افزار نیست.

گزینه data-x-Items در اپلیکیشن Find My مشابه گزینه‌های «افراد» و «دستگاه ها» است و مجموعه‌ای از دستگاه‌ها را نشان می‌دهد که دارای یک اپل آی دی هستند.

گزینه data-x-Items با سیستم تگ‌های ردیابی اپل با نام رمز B ۳۸۹ یکپارچه می‌شود. به این ترتیب کاربر با ضربه روی دکمه «افزودن» در این گزینه می‌تواند مکان اشیای مختلف که دارای تگ‌های اپل هستند را از طریق اپلیکیشن Find My بیابد.
گجت جدید اپل اشیای گمشده را پیدا می‌کند

در تصاویری که سایت MacRumors منتشر کرده، تب data-x-Items در اپلیکیشن Find My دیده می‌شود که در آن عبارت «مکان وسایل روزمره خود را بدانید»، نوشته شده. در تصویر دیگر نیز جمله «با تگ کردن وسایل خود با B ۳۸۹ هیچ گاه آن‌ها را گم نخواهید کرد» دیده می‌شود.

کاربران آیفون هنگامیکه از دستگاه‌های دارای تگ دور می‌شوند، نوتیفیکیشنی دریافت می‌کنند. در صورت لزوم کاربران می‌توانند دکمه مخصوص در اپلیکیشن Find My را فشار دهند و در نتیجه تگ اپل با صدای آژیری بلند به آن‌ها کمک می‌کند وسیله گمشده خود را بیابند.

اگر کاربران نتوانند یک وسیله را بیابند، می‌توانند تگ متصل به آن را در وضعیت «گمشده» قرار دهند. اگر یک کاربر دیگر آیفون این وسیله گمشده را بیابد، آن‌ها می‌توانند اطلاعات تماس صاحب وسیله را مشاهده و با صاحب آن تماس بگیرد یا پیامکی برای او ارسال کند.

این گزینه دارای وضعیت «اماکن ایمن» نیز است. اگر کاربر وسیله‌ای را در اماکن خاصی قرار دهد نوتیفیکیشن او روشن نمی‌شود و کاربران همچنین می‌توانند اماکن وسیله‌ها را با دوستان و اعضای خانواده به اشتراک بگذارند.

معلوم نیست اپل چه زمانی گجت «اپل تگ» را به بازار عرضه کند، ولی احتمال دارد از این گجت در رویدادی در ماه اکتبر یا ماه‌های بعد از آن رونمایی کند.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: