حذف آزمایشی یارانه ۲۰۰ هزار نفر
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰ - ۰۱ مهر ۱۳۹۸
سخنگوی ستاد یارانه خبر داد:
سخنگوی ستاد یارانه تبصره ۱۴ از حذف آزمایشی یارانه ۲۰۰ هزار نفر از افرادی که توان مالی بالایی دارند، خبر داد.

حذف آزمایشی یارانه ۲۰۰ هزار نفر

رویداد۲۴ حسین میرزایی سخنگوی ستاد یارانه تبصره ۱۴ که در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سخن می‌گفت، با اعلام این خبر افزود: به دو دلیل تاکنون برای حذف یارانه پردرآمدها اقدام نشده بود. دلیل اول عدم وجود داده‌های مناسب در کشور و دلیل دوم هم اجتناب از حساسیت‌های اجتماعی که ملاحظه ذائقه مردم را می‌کرده‌اند، اما وقتی اقدامی به نفع کشور باشد باید شجاعانه عمل کرد.

سخنگوی ستاد یارانه تبصره ۱۴ در ادامه امکان بروز اشتباه را رد نکرد و درباره دلایل آن گفت: برخی بروز مشکل به واسطه حساب بانکی افراد است و گاهی تغییر یا فوت سرپرست خانوار و بعضی وقت‌ها هم تاخیر در پرداخت یارانه از ناحیه بانک‌هاست.

میرزایی همچنین درباره برآوردهای میزان حذف یارانه‌ها اظهار داشت: برآورد دقیقی ندارد و چیزی حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان می‌شود.

رحیم زارع، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز با مرور سرگذشت یارانه و بی اعتنایی دولت‌ها به فراهم کردن دولت الکترونیک گفت: باید در سنجش و اجرای آزمون بیشتر دقت شود و نباید دنبال حذف یارانه افراد با درآمد پایین باشیم.

وی افزود: نباید توزیع عمومی و همگانی یارانه ادامه پیدا کند و مجلس باید با وضع قوانین مناسب دسترسی با اطلاعات بانکی و مالیاتی مردم را فراهم کند که اقدامی به نفع کشور است.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: