تاریخ انتشار: ۱۲:۳۲ - ۱۹ مهر ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر

عکس نوشت/ در ستایش تماشاگر کامبوجی

روز گذشته برای نخستین بار ورود زنان به ورزشگاه آزاد شد و همه این لحظات را ثبت کردند اما در میان این تصاویر، تصویری از تماشاگر کامبوجی که نود دقیقه تیمش را یکنفره تشویق کرد، سوژه بسیاری رسانه‌ها شد.

عکس نوشت/ در ستایش تماشاگر کامبوجی

رویداد۲۴ مازیار وکیلی روزنامه نگار درباره این عکس نوشته است: دلم نیامد از این عکس به راحتی بگذرم. این میزان از شور، تعهد و تعصب در دنیای امروز کیمیا است. این تماشاگر کامبوج نود دقیقه فارغ از نتیجه تیمش را با تمام وجود تشویق کرد. در این غربت دلگیر اجازه نداد کامبوج تحقیر شود.

اگر او نبود من بازی امروز را با نتیجه عجیب و حضور زنان در ورزشگاه آزادی به یاد می آوردم و کامبوج را صرفا زنگ تفریحی می‌دانستم که آمده دل مردم رنج دیده ما را خوش کند. اما این مرد با طبل و بلندگو و پرچم بزرگش کاری کرد که واژگان کهنه و بوی نا گرفته‌ای مثل تعهد، ایمان و وطن پرستی رنگ و جلای دیگری بگیرد.

این هوادار کامبوج قطعا می‌دانست سرنوشت خوبی در انتظار تیم ملی کشورش نیست اما آمد تا برای همین شکست بجنگد و بگوید ملت من ملت جنگجویی است که خوب بلد است در لحظات غمناکی مثل این ایمانش را حفظ کند. از امام محمد غزالی پرسیده بودند که چرا نماز میخوانی، روزه می‌گیری یا فرائض دینی را انجام می‌دهی جوابش تکان دهنده بود و از جهاتی منطبق با حال و هوای این تماشاگر کامبوج: «چون خدا گفته.» همین و این یعنی ایمان. این تماشاگر هم امروز آمده بود به ورزشگاه آزادی میان زنان و مردان ایرانی تا بگوید ما به کامبوج به کشور کوچک مان ایمان داریم. بگوید نتیجه نمی‌تواند ما را از ایمان قلبی‌مان دور کند. باید بگویم حداقل موفق شد نگرش من یکی را تغییر دهد و کاری کند که به کامبوج جور دیگری نگاه کنم. جوری که شایسته این تماشاگر، این ارتش یک نفره است. ایستاده در سکوها بدون هیچ یاوری با فریاد و غریوی از ته دل: کامبوج منم مرا نگاه کن.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
Javati
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۹
0
0
دید من که نسبت به کامبوج عوض شد با این تماشاگر متعصب و با شعور انشاالله که در ادامه راه موفق باشند
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: