تاریخ انتشار: ۲۲:۱۸ - ۲۵ مهر ۱۳۹۸
امروز بازار خودرو در سکونی ملموس‌تر از روز‌های گذشته با ثبات نسبی قیمت‌ها همراه بود.

رویداد۲۴  بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت برخی خودرو‌ها در بازار نوسانی در محدوده ۵۰۰ هزار تومان را تجربه کرده است. هر چند بازار خودرو در شرایط کنونی از نبود مشتری رنج می‌برد با این حال همچنان قیمت برخی خودرو‌های پرفروش با افزایش همراه است.

فعالان بازار می‌گویند این افزایش قیمت البته با معامله همراه نیست و تقاضای بالفعلی در بازار وجود ندارد.

جدول زیر نشان دهنده قیمت فروش برخی خودرو‌ها در بازار است. فعالان بازار می‌گویند انتظار کاهش قیمت سبب شده است خرید و فروش در بازار خودرو تقریبا به حالت توقف درآید.

امروز پراید ۱۱۱ به قیمت ۴۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و سایپا ۱۳۱ به قیمت ۴۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت خورده است. در عین حال پراید ۱۳۲ به قیمت ۴۴ میلیون تومان در بازار فایل شده است. تندر پلاس اتوماتیک ۱۶۰ میلیون تومان و رانا LX ۷۹ میلیون تومان قیمت دارد.

بازار خودرو

رنو تندر ۹۰ در بازار ۱۲۵ میلیون تومان و رنو ساندرو اتوماتیک نیز ۱۷۰ میلیون تومان فایل شده اند. تیبا، کمی از ۵۰ میلیون تومان فاصله گرفت و به قیمت ۵۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود و تیبا دو نیز ۵۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت خورده است.

قیمت هر دستگاه سمند LX در بازار نیز ۷۷ میلیون تومان اعلام شد.

بسیاری از فعالان بازار پرفروش‌ترین محدوده قیمتی در شرایط کنونی را محدوده خودرو‌های ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان می‌دانند. بسیاری معتقدند با توجه به فاصله بالای قیمت‌ها در بازار با قیمت تحویل کارخانه، احتمال کاهش قیمت‌ها وجود دارد.

بر اساس این گزارش در هفته‌های گذشته قیمت خودرو‌ها در محدوده‌ای پایین‌تر قرار رگفته بود، اما برخی سایت‌های اعلام قیمت در اقدامی ماهنگ نسبت به بالا بردن قیمت‌ها به شکل صوری و اعلام قیمت‌هایی بالاتر از بازار اقدام کردند تا برابر روند رو به کاهش قیمت‌ها بایستند.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: