تاریخ انتشار: ۱۱:۵۹ - ۰۵ آبان ۱۳۹۸
با توجه به تعطیلی بازار قیمت طلا و ارز نسبت به روز گذشته تغییری نداشته است و بازار ارز این روز‌ها به ثبات رسیده و حداقل نوسان در این بازار وجود دارد، اما در روز‌های اخیر روند کاهشی قیمت ارز آغاز شده بر همین صرافی ملی دیروز (چهارم آبان‌ماه) هر دلار آمریکا را ۱۱ هزار و ۱۵۰ تومان و هر یورو را به قیمت ۱۲ هزار و ۴۵۰ تومان می‌فروختند.
ارز و طلا
رویداد۲۴ قیمت دلار به آرامی در حال کاهش و در حال نزدیک شدن به مرز ۱۱ هزار تومان است.

بازار ارز این روز‌ها به ثبات رسیده و حداقل نوسان در این بازار وجود دارد، اما در روز‌های اخیر روند کاهشی قیمت ارز آغاز شده بر همین اساس بانک‌ها دیروز (چهارم آبان‌ماه) هر دلار آمریکا را ۱۱ هزار و ۱۱۲ تومان و هر یورو را به قیمت ۱۲ هزار و ۲۸۹ تومان می‌خرند.

قیمت خرید هر پوند انگلیس در بانک‌ها نیز ۱۳ هزار و ۷۲۳ تومان اعلام شده بود.

قیمت ارز مسافرتی در بانک‌ها همچنان از قیمت فروش آن در بازار بالاتر است؛ به طوری که قیمت فروش ارز مسافرتی در بانک‌ها ۱۲ هزار و ۴۵۷ تومان اعلام شده که با احتساب کارمزد به حدود ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان می‌رسد..

نرخ ارز در صرافی‌های بانکی

همچنین صرافی‌های مجاز بانک مرکزی نیز قیمت خرید دلار را ۱۱ هزار و ۵۰ تومان و قیمت فروش آن را ۱۱ هزار و ۱۵۰ تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به هفته گذشته ۱۰۰ تومان کاهش یافته است. این صرافی‌ها دیروز هر یورو را به قیمت ۱۲ هزار و ۳۵۰ تومان می‌خرند و ۱۲ هزار و ۴۵۰ تومان می‌فروشند.

نرخ دلار و یورو در صرافی ملی

نوع ارز نرخ خرید نرخ فروش
یورو
۱۲۳,۵۰۰
۱۲۴,۵۰۰
دلار
۱۱۰,۵۰۰
۱۱۱,۵۰۰
 


روند کاهشی قیمت سکه و طلا در بازار

روند کاهش قیمت‌ها در بازار سکه و طلا نیز کاملا مشهود است به طوری‌که هر گرم طلای ۱۸ عیار در روز‌های نخست امسال ۴۲۸ هزار تومان بود، اما اکنون به کمتر از ۴۰۰ هزار تومان رسیده است.

این کاهش قیمت طلا و سکه در حالی است که قیمت جهانی طلا تغییر چندانی نداشته است؛ بنابراین علت کاهش قیمت طلا، علاوه بر کاهش نرخ ارز، کاهش تقاضا هم بوده است.

به گفته محمد کشتی‌آرای نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر در چند ماه اخیر شاهد بودیم که قیمت سکه بین ۵٠٠ تا ٧٠٠ هزار تومان کاهش داشته و حباب سکه از بین رفته است. این در حالی است که روند قیمت طلا در بازار‌های جهانی روبه افزایش بوده است.

البته در روز‌های اخیر با توجه به ایام تعطیلات و روز‌های پایانی ماه صفر، تمایل خرید طلا و سکه در بازار به شدت کاهش پیدا کرد.

قیمت سکه و طلا

قیمت سکه و قیمت طلا روز گذشته و بعد از مدت‌ها صعودی شد که این افزایش قیمت بیشتر به خاطر افزایش ارزش اونس جهانی طلا بود.

روز گذشته هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۳۹۶ هزار ۱۰۰ تومان ارزش گذاری شد و هر اونس طلا ۱۵۰۵ دلار قیمت خورد.

دیروز هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۳ میلیون ۸۹۰ هزار تومان قیمت و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۳ میلیون ۸۸۰ هزار تومان معامله شد.

شنبه چهارم آبان در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی دو میلیون تومان و ربع سکه هم یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۸۲۰ هزار تومان فروخته شد.
 
نوع قیمت 
مثقال طلا
۱۷,۲۷۰,۰۰۰
طلای ۱۸ عیار
۳,۹۸۶,۷۸۰
سکه جدید
۳۸,۹۰۰,۰۰۰
سکه قدیم
۳۸,۸۰۰,۰۰۰
نیم سکه
۲۰,۰۰۰,۰۰۰
ربع سکه
۱۲,۰۰۰,۰۰۰
سکه گرمی
۸,۲۰۰,۰۰۰
انس طلا
۱۵۰۵ دلار
منبع: فرارو
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: