تاریخ انتشار: ۱۲:۰۶ - ۰۷ آبان ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
سازمان حمایت:
معاون نظارت بر کالاهای مصرفی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از در دست بودن اسنادی از گرانفروشی شیر خام خبر داد و گفت: در حال حاضر پرونده‌ای در سازمان حمایت تشکیل شده و موضوع به صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

اسناد گرانفروشی شیر را داریم/ گرانفروشی در یک کارخانه لبنیات

رویداد۲۴  سیّد داوود موسوی، درخصوص گرانفروشی برخی واحد‌های تولید شیر خام اظهار کرد: در حال حاضر قیمت مصوب شیر خام از قرار ۲۳۹۰ تومان تعیین شده است، ولی اسناد به دست آمده نشان می‌دهد برخی واحد‌های تولید شیرخام، شیرخام را با قیمتی بالاتر از قیمت مصوب در اختیار واحد‌های تولید لبنیات قرار می‌دهند.

معاون نظارت بر کالا‌های مصرفی و شبکه‌های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت مصرف کنندگان با بیان اینکه برخی واحد‌های تولید شیرخام، به واسطه ساختار سنتی‌شان، فاکتور فروش نیز صادر نمی‌کنند، گفت: با توجه به بررسی‌های انجام شده و اسناد به دست آمده از تخلف گرانفروشی توسط این واحدها، در حال حاضر پرونده‌ای در سازمان حمایت تشکیل شده و موضوع به صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: البته این گرانفروشی‌ها به بهانه‌های مختلفی انجام شده و شیر خام را بیش از نرخ مصوب به فروش می‌رسانند که قطعاً مصداق گرانفروشی است.

موسوی در پاسخ به این سوال که آیا گزارشی از گرانفروشی کارخانجات تولید لبنیات به دست این سازمان رسیده است یا خیر گفت: در حال حاضر ۱۴ قلم محصول لبنی، مشمول قیمت‌گذاری هستند که تنها در مورد یک کارخانه لبنیاتی، گزارشاتی از گرانفروشی به دست ما رسیده است، ولی در بقیه موارد، هیچ تخلفی نسبت به قیمت مصوب فروش در مورد این ۱۴ قلم محصول لبنی مشاهده نشده است.

معاون نظارت بر کالا‌های مصرفی و شبکه‌های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت مصرف کنندگان در پایان از مردم خواست تا هرگونه تخلف و گرانفروشی در این بخش را به سامانه ۱۲۴ گزارش دهند.

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
علی
|
Germany
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
0
0
هیچ نظارتی برکلاها وجنسها وقوت قالب مردم نیست .گرون شدن شیر تخم مرغ ونان وقول بهتون میدم پشت بندش گوشت فعلا ودرسهمیه بندی بنزین استارت گرونی باز میخوره.نظارت صفر صفر خدای این حق مردم نیست حقوق چندرغاز تورم صدرصد
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: