خرید و فروش «زیرخاکی» غیرقانونی است
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۴ - ۱۳ آبان ۱۳۹۸
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان اشیای قدیمی:
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان اشیای قدیمی و صنایع دستی با بیان اینکه بر اساس قانون هرگونه اشیاء و قطعات تاریخی و ارزشمند قدیمی، جزو ثروت ملی محسوب می‌شود، از غیرقانونی بودن هرگونه معامله و حتی جابجایی «زیرخاکی» خبر داد.

 زیرخاکی

رویداد۲۴ سید محمد عبداللهی، با اشاره به غیرقانونی بودن خرید و فروش هرگونه زیرخاکی اظهار کرد: بر اساس قانون، قطعات ارزشمند قدیمی و تاریخی جزو ثروت ملی کشور محسوب می‌شود و بر همین اساس هرگونه خرید و فروش زیرخاکی و حتی جابجایی آن غیرقانونی و جرم است.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان اشیای قدیمی و صنایع دستی ادامه داد: بر همین اساس، اتحادیه ما به شدت نسبت به چنین موضوعی حساس است و در صورت مواجهه با چنین مواردی به شدت با متخلفان برخورد خواهد کرد.

وی گفت: با توجه به اینکه اشیاء ارزشمند قدیمی جزو ثروت ملی محسوب می‌شوند، حتی در صورت پیدا کردن اتفاقی چنین اشیایی، باید سریعاً نسبت به تحویل آن اقدام کرد.


بیشتر بخوانید:

کلاهبرداران ویزای جعلی در وزارت خارجه کانادا/ خرید و فروش عتیقه و زیرخاکی با پول فروش ویزا‌های جعلی


عبداللهی اضافه کرد: با توجه به حساسیت موضوع و اهمیت آن، هیچیک از اعضای این اتحادیه حق خرید و فروش چنین اجناسی را ندارند.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان اشیای قدیمی و صنایع دستی، با اشاره به افزایش کلاهبرداری‌ها از طریق جعل اشیاء تاریخی گفت: خرید و فروش اجناس جعلی از دیگر مشکلاتی است که در چند سال گذشته به شدت افزایش داشته و بر همین اساس، این اتحادیه، نظارت دقیق‌تری را برای برخورد با چنین تخلفاتی اعمال کرده است.

وی گفت: خرید و فروش هر شیئ کپی تنها در شرایطی قانونی است که کپی بودن آن اعلام شود و حتی برای کپی سکه‌های قدیمی نیز ضوابط خاصی وجود دارد تا امکان کلاهبرداری وجود نداشته باشد؛ به عنوان مثال ساخت سکه‌های کپی تنها در صورتی مجاز است که یک طرف آن کپی باشد.

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: