تاریخ انتشار: ۲۲:۵۴ - ۲۷ آبان ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
ظریف:
وزیر امور خارجه اعلام حمایت مقامات آمریکایی از مردم ایران را دروغی شرم آور خواند و گفت: آقای پومپئو نخست باید پاسخگوی اقدامات اعلام شده تروریستی و جنایت علیه بشریت ضد مردم ایران باشد.

ظریف

رویداد۲۴محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات مداخله جویانه و فریبکارانه کاخ سفید و وزیر امور خارجه آمریکا و برخی دولت های اروپایی در خصوص ناآرامی‌های اخیر در برخی شهرهای ایران اظهار داشت: اعتراض قانون مند حق مردم است که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته شده است و نیازی به یادآوری و حمایت مزورانه رژیم هایی که هدف رسمی خود را وادار کردن ایران به اجرای خواسته‌های غیرمشروع و ضد قانونی آنها از طریق تحمیل فشار اقتصادی - حتی در حوزه غذا و دارو - بر شهروندان ایرانی اعلام کرده‌اند، ندارد.

وزیر امور خارجه اعلام حمایت مقامات آمریکایی از " مردم ایران " را دروغی شرم آور خواند و افزود: رژیمی که با اعمال تروریسم اقتصادی مانع رسیدن غذا و دارو به مردم عادی اعم از سالخوردگان و بیماران می شود هیچگاه نمی تواند ادعای وقیحانه حمایت از مردم ایران داشته باشد. آقای پومپئو نخست باید پاسخگوی اقدامات اعلام شده تروریستی و جنایت علیه بشریت ضد مردم ایران باشد.

ظریف تصریح کرد: کشورهایی که نتوانسته‌اند از خود هیچ توان و اراده‌ای در برابر تروریسم اقتصادی آمریکا نشان دهند و اکنون برای پنهان کردن ناتوانی خود از آشوب و برهم زدن نظم عمومی حمایت سیاسی و میدانی می‌نمایند مسئولیت کلیه عواقب تحریکات خطرناک خود را بر عهده خواهند داشت.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
سالار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
0
0
مسخره است...رفراندوم برگزار کنید تا ماهیت داستان آشکار شود از تو جیبتون حرف نیارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
0
0
امریکا بیگانه است اما تو که جز ابواب جمعی حکومت بودی و هستی بگو با یک تریلیون و سیصد میلیارد فروش نفت در چهل سال گذشته چه کردید که اکنون سه چهارم ملت نیازمند کمک دولتی هستند ?
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: