ایران با هماهنگی روسیه، به اسرائیل حمله می‌کند؟
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۶ - ۰۵ آذر ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
با اینکه به نظر نمی‌رسد ایرانی‌ها قصد پاسخگویی به اسرائیل را داشته باشند، مسئولان اسرائیل مدام در حال اعلام حالت اماده باش هستند؛ همانطور که نتانیاهو در مورد تحرکات ایران هشدار می‌دهد.

رویداد۲۴ محمد أبو رزق در الخلیج انلاین نوشت: اسرائیل وارد آوردن ضرباتی به اهداف ایرانی در داخل سوریه و در اماکن مختلفی از منطقه را متوقف نکرده و حتی تعدادی از عناصر ایران را هدف گرفته؛ در مقابل، ایران هیچگونه پاسخی به این حملات نداده است.

در ادامه این مطلب آمده است: با اینکه به نظر نمی‌رسد ایرانی‌ها را داشته باشند، مسئولان رژیم اشغالگر مدام در حال اعلام حالت اماده باش هستند؛ همانطور که نتانیاهو در مورد تحرکات ایران هشدار می‌دهد. این بار، نتانیاهو هشدار داده است که ایران موشک‌های دور برد خود را در یمن مستقر ساخته است و این موشک‌ها قادرند اسرائیل را هدف بگیرند.

در همین رابطه، عمار جعاره، تحلیلگر مسائل اسرائیل معتقد است که نتانیاهو تلاش می‌کند به جامعه داخلی اسرائیل و همچنین، به جهان، ثابت کند که ایران اولین و قدرتمندترین دشمنی است که امنیت اسرائیل را تهدید می‌کند.

در رابطه با تهدیدات اخیر در مورد نیت ایران برای حمله به اهداف اسرائیلی، جعاره در گفتگو با الخلیج انلاین بعید می‌داند که سپاه پاسداران ایران نسبت به عملیات نظامی علیه رژیم اشغالگر اقدام کند. وی در مورد مطرح شدن تهدید ایران در داخل اسرائیل تاکید می‌کند که نتانیاهو در حال هدایت یک معرکه رسانه‌ای است و خود بخوبی می‌داند که ایران هیچ اقدام نظامی که به منافع اسرائیل آسیب وارد کند، انجام نمی‌دهد.

به عقیده جعاره، اولین و آخرین تصمیم گیرنده در میدان سوریه، ولادیمیر پوتین است، که بر سر نفوذ جدید خود در این کشور عربی، با آمریکا به توافق رسیده است؛ از این رو، ایران بدون موافقت صاحب نفوذ واقعی در سوریه، یعنی پوتین، هیچ پاسخی به تل آویو نمی‌دهد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی می‌گوید در صورتی که ایران بخواهد به حملات اسرانیل پاسخ دهد، احتمالا این کار را از طریق نیرو‌های خود مانند جهاد اسلامی در فلسطین یا حزب الله در لبنان، انجام می‌دهد.

اهمیت حملات اسرائیل، نه تنها در تغییر قواعد بازی نهفته است، بلکه این اقدامات، دربردارنده پیامی است مبتنی بر اینکه اسرائیل هرگز در موضوع خطوط قرمزی که در مورد موضعگیری نظامی ایران در سوریه اتخاذ نموده، چانه زنی نمی‌کند، ولو اینکه با تهدیدات ایران در مورد پاسخ دادن به عملیات نظامی اسرائیل، مواجه شود.

علاوه بر این، حملات اسرائیل، پیام دیگری نیز برای سوریه ای‌ها دارد، که براساس آن، ایشان باید مسئولیت حمایت دولت خود از ایرانی‌ها را بپذیرند؛ همچنانکه با وجود پوشش هوایی و سیاسی روسها، سوریه از حملات صهیونیست‌ها در امان نیست.

عماد ابوعواد، مدیر مرکز مطالعات قدس، معتقد است که نتانیاهو می‌خواهد با بزرگ نشان دادن خطر ایرانی و مطرح کردن امکان اقدام ایران در مورد هدف گرفتن اسرائیل، به دستاورد‌های سیاسی داخلی برسد.

در رابطه با امکان مقابله به مثل ایران علیه اسرائیل، ابوعواد بعید می‌داند که ایران رژیم اشغالگر را هدف بگیرد؛ بنابه دلایلی، که مهمترین آنها، عدم موافقت روسیه با این اقدام و همچنین، پیچیدگی حالت سیاسی و نظامی در سوریه است.

گذشته از اینکه ابوعواد بر این عقیده است که گروه‌های فلسطینی در نوار غزه، به حملات اسرائیل به اهداف ایرانی واکنش نشان نخواهند داد.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
0
0
مثل سگ ترسیدن
وقتی اینا مثل سگ ازمون می ترسند یه خبرهایی هست. مشکل اینجاست که بعضی از مردم آگاه نیستند که اگه یه خورده صبر کنند همه مشکلات حل میشه.
شما که رسانه دستتونه اینو بگید تا مردم دلگرم بشن.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: