بهبود فضای کسب و کار از اولویت‌های وزارت اقتصاد است
تاریخ انتشار: ۱۸:۲۸ - ۱۰ آذر ۱۳۹۸
معاون وزیر اقتصاد گفت: بهبود فضای کسب و کار از اولویت های وزارت اقتصاد است و باید دستگاه‌های تابعه این وزارتخانه در راستای بهبود این هدف از اقتصادهای نوین جهانی متناسب با شرایط و نیازهای کشور الگو بگیرند.

بهبود فضای کسب و کار از اولویت‌های وزارت اقتصاد می‌باشدرویداد۲۴ عباس معمارنژاد عصر امروز در سفر به ایلام با قاسم سلیمانی دشتکی دیدار و در این دیدار اظهار داشت: بهبود فضای کسب و کار از اولویت های وزارت اقتصاد است و باید دستگاه‌های تابعه این وزارتخانه در راستای بهبود این رویه از اقتصادهای نوین جهانی متناسب با شرایط و نیازهای کشور الگو بگیرند.

عباس معمار نژاد معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه تحول دیجیتال باید در سیستم‌های اقتصادی پیگیری شود و در این راستا باید آموزش‌های لازم ارائه شود گفت: در دیجیتال‌سازی باید هر سازمان مدل کسب و کار خود را تبیین، ساده‌سازی، مستندسازی و از فناروی‌های نوین در راستای خدمات‌رسانی به مردم به استفاده کند.

وی افزود: اصلاح فرآیندها سودآوری را برای بانک‌ها و بیمه‌ها بیشتر و بسیاری از هزینه‌های جاری آنها را حذف می‌کند، بنابراین تحول دیجیتال در راستای اقتصاد هوشمند نیاز ضروری جامعه است که باید انجام شود.

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه تحول دیجیتال در راستای اقتصاد هوشمند نیاز امروز است و کارمندان بانک، گمرک و بیمه‌ها باید آموزش‌های تخصصی حوزه کاری خود را فرا بگیرند.

در ادامه این دیدار استاندار ایلام با اعلام این مطلب که امروز تلاش ما در حمایت از بانک‌ها است، افزود: در مواردی که عمدا بدهی و پرداخت معوقات توسط اشخاص صورت نمی‌پذیرد از بانک‌ها حمایت می‌کنیم ولی زمانی واحد تولیدی برای سرپا ایستادن نیاز به حمایت دارد خواستار کمک از جانب بانک‌ها هستیم.

استاندار ایلام در ادامه گفت: قانون طرح هدفمندی یارانه‌ها کار خوبی بود اما به درستی اجرا نشد.

وی افزود: هدف اصلی این طرح، هدفمندی واقعی یارانه‌ها بود اما اینکه به فقیر و غنی هر دو به یک اندازه یارانه بدهیم با هدف اصلی این طرح فاصله داشت.

سلیمانی دشتکی در ادامه به موضوع اصلاح قیمت بنزین اشاره کرد و گفت: این بحث نیز در ادامه اجرای طرح قانون هدفمندی یارانه‌ها بود اما با این تفاوت که ضعف‌های گذشته را پوشش می‌دهد چرا که تا قبل از این یارانه پنهان تنها به عده‌ای خاص پرداخت می‌شد و با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، قشر عظیم جامعه به‌ویژه اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه پوشش داده می‌شود.

استاندار ایلام در ادامه به ظرفیت‌های مهم استان اشاره کرد و گفت: استان ایلام دارای ظرفیت‌های کم نظیری در حوزه‌های مختلف چون نفت و گاز و پتروشیمی، مرز مشترک، منابع طبیعی فراوان، قدمت تاریخی چند هزار ساله و غیره است که در صورت توجه می‌تواند از پیشران‌های قوی در توسعه کشور نقش آفرینی کند.

وی ادامه داد: استان ایلام با مرز بین‌المللی مهران هم اکنون قریب 70 درصد مراسم بزرگ اربعین را پوشش می‌دهد و منابع عظیم نفت و گاز استان، صادرات کشور از مرز مهران و به‌طور کلی زیرساخت‌های استان منافع ملی ما را پوشش می‌دهد و این مهم ایجاب می‌کند که در اختصاص بودجه به استان به این شاخص‌ها مهم و کلیدی توجه جدی شود.

سلیمانی دشتکی افزود: در دولت تدبیر و امید خدمات قابل توجه‌ای در حوزه‌های مختلف انجام شده است و امروز می‌توان ادعا داشت که ایلام بر ریل توسعه در حرکت است.

استاندار ایلام به رشد بیش از 200 درصدی سرمایه‌گذاری در 4 ماهه نخست سال در استان اشاره کرد و گفت: عزم دولت و نظام برای توسعه استان راسخ است و در این راستا ظرف چند سال گذشته سرمایه‌گذاری‌های کم نظیری در استان ایجاد شده است که از آن نمونه می‌توان به سرمایه‌گذاری 15 هزار میلیارد تومانی وزارت نفت در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی استان اشاره کرد.

وی در ادامه به مشوق‌های سرمایه‌گذاری در مناطق مرزی پرداخت و گفت: براساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی در مناطق مرزی 50 درصد یارانه تسهیلات داده می‌شود و این می‌تواند انگیزه خوبی در راستای سرمایه‌گذاری در استان‌های مرزی چون ایلام ایجاد کند.

وی افزود: سرمایه‌گذاران همچنین می‌توانند در این مناطق از املاکی که تملیک شده استفاده کنند و از هزینه‌های اضافی سرمایه‌گذاری جلوگیری شود.

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: