قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰ - ۱۳ آذر ۱۳۹۸
افزایش بهای هر اونس طلا؛
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۴۷۸ دلار و ۸۱ سنت رسید.

طلا

رویداد۲۴ در حالی که اظهارات رئیس جمهور آمریکا امیدواری به انعقاد قریب الوقوع توافق تجاری با چین را کاهش داده و موجب تقویت اشتهای سرمایه گذاران برای حضور در بازار طلا شده است، قیمت فلز زرد امروز در نزدیکی بالاترین رقم یک ماه گذشته در نوسان بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۴۷۸ دلار و ۸۱ سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز به ۱۴۸۴ دلار و ۶۰ سنت رسید.


بیشتر بخوانید:

دلیل گرانی"سکه، طلا و دلار" چیست؟


روز سه شنبه و پس از آنکه ترامپ گفت ممکن است برای توافق با چین مجبور شویم تا بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر ۲۰۲۰ منتظر بمانیم، قیمت طلا به بالاترین رقم از ۷ نوامبر تاکنون رسید.

طلا که محلی امن برای سرمایه گذاری در وضعیت‌های آشفته اقتصادی و سیاسی به شمار می‌رود، از ابتدای امسال تاکنون و به دلیل جنگ تجاری میان آمریکا و چین حدود ۱۵ درصد گران شده است.

اظهارات اخیر ترامپ مدت کوتاهی پس از آن بیان شده که وی تعرفه‌هایی را علیه واردات فولاد و آلومنیوم از برزیل و آرژانتین وضع کرده است.

جفری هالی، تحلیلگر بازار طلا در موسسه اوآندا در این باره گفت: «گفته‌های ترامپ مبنی بر احتمال به تاخیر افتادن توافق تجاری تا یک سال آینده و تصویب دومین لایحه مرتبط با چین در مجلس نمایندگان آمریکا می‌تواند نگرانی‌ها در مورد وضعیت جنگ تجاری را تشدید کند، زیرا این نگرانی وجود دارد که چین از هرگونه مذاکره تجاری‌ای خارج شود.»

مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را به تصویب رسانده که واشنگتن را ملزم می‌سازد تا موضع شدیدتری در قبال آنچه سرکوب مسلمانان ایغوری توسط پکن خوانده اتخاذ کند. سرمایه گذاران نگران اند این مصوبه موجب وخیم‌تر شدن روابط تجاری بین دو کشور شود.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: