تاریخ انتشار: ۱۷:۱۵ - ۱۷ دی ۱۳۹۸
حسن رسولی
رئیس ستاد انتخابات مرکزی شورای عالی جبهه اصلاح‌طلبان گفت: فرض ما حضور در انتخابات مجلی یازدهم است، اما حضور ما در این دوره متفاوت از دوره گذشته خواهد بود و بنا داریم کیفیت محور در انتخابات حضورداشته باشیم.

رویداد۲۴ نخستین جلسه رئیس ستاد انتخابات مرکزی شورای عالی جبهه اصلاح‌طلبان با دبیران کل و نماینده تام اختیار احزاب اصلاح‌طلب برگزار شد.

در ابتدای این جلسه سید حسن رسولی ضمن تشکر از اعضای شورای مرکزی ستاد انتخابات مرکزی شورای عالی جبهه اصلاح‌طلبان برای انتخاب او به‌عنوان رئیس این ستاد، اظهار کرد: شورایعالی و ستاد مرکزی مولود شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب اند. این نخستین جلسه با احزاب اصلاح‌طلب است تا درباره برگزاری انتخابات مجلس دوره یازدهم ازنظر اجرایی و انتخاب مسیر به جمع‌بندی برسیم.

وی با تشریح اقدامات انجام‌شده در ستاد انتخابات مرکزی شورای عالی جبهه اصلاح‌طلبان، گفت: وظیفه اصلی ستاد مرکزی، هماهنگی امور اجرایی و هم‌راستا کردن ستاد‌های انتخاباتی است و مصر هستم تا در چارچوب تعیین‌شده حرکت کنیم و از ظرفیت‌های موجود به‌خصوص ظرفیت پیشکسوتان، زنان و جوانان استفاده بهینه کنیم.

رسولی بابیان اینکه در کنار هماهنگی با کارگروه استانی برای تشکیل ستاد و رویه اجرایی، برنامه‌ریزی‌شده تا با مسئولان انتخابات مجلس در رده‌های مختلف ازجمله وزیر کشور، رئیس ستاد انتخابات کشور و سایر مسؤلان اجرای انتخابات جلسه داشته باشیم، اعلام کرد: این دیدار‌ها در هفته آینده انجام خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات مرکزی شورای عالی جبهه اصلاح‌طلبان بابیان اینکه طرح سرا با دو ملاحظه حقوقی و فنی فعلاً مصوب است، تأکید کرد: طرح جایگزین سرا را داریم، مخالفت‌هایی نسبت به اجرای آن در سطوحی مطرح‌شده، اما سیاست شورای عالی جبهه اصلاح‌طلبان بر این است که این طرح مصوب شده و قابلیت اجرا دارد.

وی در ادامه ضمن تشریح نمودار سازمانی ستاد مرکزی شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان، گفت: در آخرین جلسه شورای عالی جبهه اصلاح‌طلبان دو سند؛ راهبرد جریان اصلاح‌طلبی و کلیات برنامه‌های سنجش پذیر اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس یازدهم به تصویب رسید. سند میثاق نامه و مفاد آن و سند نهایی معیار‌های کاندیدا گزینی هنوز باقی‌مانده است که در اولین فرصت بررسی و مصوب خواهد شد.

رسولی درباره حضور و عدم حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش رو، اظهار کرد: فرض ما حضور در انتخابات است، اما حضور ما در این دوره متفاوت از دوره گذشته خواهد بود و بنا داریم کیفیت محور در انتخابات حضورداشته باشیم به‌طوری‌که اگر در حوزه‌هایی که به هر دلیل کاندیدای اصلاح‌طلب وجود ندارد، لیستی از سوی شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان اعلام نخواهد شد.

وی با بیان اینکه با تمام مراجع نظارتی و اجرایی با حفظ هویت واقعی اصلاح‌طلبی و با ادبیات شفاف تعامل خواهیم داشت، تاکید کرد: برای حفظ و توسعه اعتماد بین احزاب، عضو و اعضاء حقیقی حداکثر تلاش را خواهیم کرد. روز یک شنبه هفته آینده با اعلام اولیه نام ثبت نام کنندگان در سراسر کشور بستر اجرایی و آرایش انتخاباتی واضح تری را شاهد خواهیم بود تا متناسب با آن تصویر و در مقام اجرای راهبرد‌های ارکان شورایعالی مسیر رسیدن به هدف را از منظر اجرایی تعیین خواهیم کرد.

در این جلسه دبیران کل و نماینده تام اختیار احزاب اصلاح‌طلب نیز نظرات خود را نسبت به اظهارات بیان‌شده بیان و پیشنهاد‌هایی را مطرح کردند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: