تاریخ انتشار: ۱۶:۱۱ - ۲۱ دی ۱۳۹۸
مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری از توقف فروش سیم‌کارت‌های شرکت خدمات ارتباطی رایتل در سراسر کشور خبر داد.

سیم کارت رایتل

رویداد۲۴ به نقل از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، پیمان قره‌داغی گفت: پیش از این اپراتور‌ها ملزم شده بودند احراز هویت خریداران سیم‌کارت با روش رمز یکبار مصرف (One Time Password) را به منظور جلوگیری از هرگونه سوء استفاده از مدارک شناسایی متقاضیان و شناسایی صحیح مشترک تلفن همراه در زمان اشتراک پیاده‌سازی کنند.

مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری با اشاره به ابلاغ این موضوع به اپراتور‌های تلفن همراه و اطلاع‌رسانی آن از طریق رسانه‌ها عنوان کرد: احراز هویت با روش ارسال کد یکبار مصرف (OTP) در سایر اپراتور‌های تلفن همراه پیاده‌سازی شده و در حال اجراست و فرایند‌های مربوط به خرید سیم‌کارت صرفاً با این روش امکانپذیر است.

قره‌داغی تاکید کرد: براساس الزام رگولاتوری با توجه به اجرا نشدن این روش در فرایند‌های فروش اپراتور رایتل، فروش سیم‌کارت‌های این اپراتور در سراسر کشور از امروز تا سه روز آینده غیرقانونی است و متوقف می‌شود.


بیشتر بخوانید: پشت‌پرده هجوم مردم برای خرید سیم‌کارت


مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری تصریح کرد: چنانچه در این بازه زمانی سیم کارتی از سوی اپراتور رایتل از طریق درگاه‌های مختلف فروخته یا فعال شود، اعتبار ندارد.

وی افزود: کاربران می‌توانند درصورت مشاهده تخلف، موضوع را به سامانه ثبت و پاسخگوئی شکایات ۱۹۵ اعلام کنند.

خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، رایتل ، سیم کارت
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: