تاریخ انتشار: ۱۴:۰۹ - ۰۱ بهمن ۱۳۹۸

آغاز بارش برف و باران از فردا در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی از آغاز بارش‌های تهران به صورت برف و باران از فردا خبر داد.

هواشناسی

رویداد۲۴ حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی ، با اشاره به شرایط جوی کشور طی روز‌های آینده، گفت: امروز با ورود سامانه بارشی در غرب کشور در دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در کرمانشاه، همدان، لرستان و ایلام بارش برف و باران شروع می‌شود.

وی با بیان اینکه برای مناطقی از شمال غرب، جنوب غرب و مرکز بارش‌های پراکنده رخ خواهد داد، افزود: امروز در سواحل دریای خزر و شمال شرق هم بارش پراکنده خواهیم داشت.

نقشینه ادامه داد: فردا شدت بارش‌ها به صورت برف و باران در ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، شمال فارس و جنوب اصفهان پیش بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه برای شمال بوشهر به شکل رگبار و رعد و برق بارش‌ها شدت پیدا می‌کند، افزود: پنج شنبه در دامنه‌های البرز مرکزی ابتدا بارش‌های پراکنده آغاز می‌شود و جمعه در سیستان و بلوچستان و هرمزگان بارش و وزش باد شدید رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: به تدریج سامانه بارشی از سمت شرق خارج می‌شود و موج دیگری از بارش‌ها جمعه از سمت شمال غرب به شکل برف و با کاهش دما برای آغاز خواهد شد.


بیشتر بخوانید: ورود دو سامانه بارشی به کشور/ کدام استان‌ها بارش شدید خواهند داشت؟


نقشینه با بیان اینکه بارش برف در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، کرمانشاه و شمال ایلام پیش بینی می‌شود، گفت: نفوذ جریانات سرد شمالی روی دریای خزر، کاهش دما و بارش را برای سواحل دریای خزر آغاز خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه شنبه فعالیت سامانه بارشی در غرب و جنوب غرب تداوم پیدا می‌کند، تصریح کرد: برای سواحل شمال در شمال و شمال شرق نیز بارش پراکنده رخ می‌دهد.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: