تاریخ انتشار: ۱۰:۱۳ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
افت بهای اونس؛

قیمت جهانی طلا امروز ۹۸/۱۱/۰۲

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳ درصد کاهش به ۱۵۵۳ دلار و ۲۷ سنت رسید.

قیمت جهانی طلا

 

رویداد۲۴ در حالی که ارزش دلار تقویت شده و سرمایه گذاران در حال ارزیابی ریسک ناشی از شیوع ویروس کرونای جدید در چین و سایر کشور‌ها هستند که ممکن است تاثیراتی بر رشد اقتصاد جهانی داشته باشد، قیمت طلا امروز کاهش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳ درصد کاهش به ۱۵۵۳ دلار و ۲۷ سنت رسید. روز سه شنبه قیمت فلز زرد به بالاترین رقم حدود ۲ هفته اخیر رسید، اما بعدا حدود یک درصد کاهش داشت. قیمت هر اونس طلا در بازار آمریکا نیز امروز با ۰.۳ درصد کاهش به ۱۵۵۳ دلار و ۳۰ سنت رسید.

تعداد تلفات ناشی از ویروس کرونای جدید در چین دیروز به ۶ نفر رسید و اولین مورد ابتلا به این بیماری در آمریکا نیز مشاهده شد.

در حالی که گردشگران برنامه‌های خود برای سفر‌های تفریحی را لغو کرده اند و فرودگاه‌ها ترتیبات نظارتی برای شناسایی مبتلایان را تشدید نموده اند، نگرانی‌ها از تبعات اقتصادی این بیماری مرموز موجب افت شاخص‌ها در بازار‌های مالی شد هاست.

سرمایه گذاران نگران اند با سفر صد‌ها میلیون چینی در تعطیلات سال نوی چینی که از آخر این هفته آغاز می‌شود، این ویروس شیوع بیشتری پیدا کند.

در همین حال تقویت ارزش دلار در برابر سبد ارز‌های معتبر جهانی موجب شد تا طلا برای خریدارانی که از ارز‌های غیردلاری استفاده می‌کنند گرانتر شود و قیمت فلز زرد پایین بیاید.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا روز سه شنبه گفت، قرارداد‌های تجاری جدید با چین، مکزیک و کانادا می‌تواند موجب رشد اقتصاد آمریکا شود و نرخ رشد را از رقم‌های پیش بینی شده بالاتر ببرد.

در حالی که قیمت‌های بالای طلا و کاهش رشد اقتصادی به اشتها برای خرید طلا در چین آسیب زده است، میزان مصرف طلا در بزرگترین مصرف کننده فلز زرد جهان در سال ۲۰۱۹ برای اولین بار طی ۳ سال اخیر کاهش داشته است.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: