تاریخ انتشار: ۲۰:۰۵ - ۰۹ بهمن ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر

نحوه پرداخت یارانه ۷۲ هزار تومانی شفاف سازی شد

سخنگوی ستاد بودجه در خصوص نحوه پرداخت یارانه ۷۲ هزار تومانی توضیحاتی ارائه کرد.

یارانه نقدی

  رویداد۲۴ سخنگوی ستاد بودجه۹۹ سازمان برنامه و بودجه گفت: در لایحه پیشنهادی دولت به جهت تفاوت جامعه هدف طرح‌های مذکور و تفاوت مبانی پرداخت بر اساس فرد و خانوار و با عنایت به اقدامات انجام شده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص برآورد شاخص‌های بهره‌مندی خانوار‌ها از طرح حمایت معیشتی خانوار‌ها و شناسایی مشمولین طرح و با هدف پرداخت هدفمند منابع حاصله به خانوار‌های مشمول و همچنین مدیریت زمانبندی پرداخت‌ها در فواصل مشخصی از همدیگر در یک ماه، اعتبارات طرح‌های مذکور به صورت جداگانه پیش‌بینی شده بود.
بیشتر بخوانید: مبلغ یارانه در سال ۹۹ چقدر افزایش می‌یابد؟

به گفته این مقام مسئول، با تصمیم یادشده که با مخالفت نمایندگان دولت در کمیسیون تلفیق نیز مواجه بود، حدود ۱۸ میلیون نفر که بر اساس شاخص‌های محاسباتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشمول دریافت یارانه حمایت معیشتی خانوار‌ها نیستند، در فهرست دریافت‌کنندگان قرار می‌گیرند. لذا با توجه به رشد ۲۰ درصد یارانه خانوار‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، تصمیم یادشده به منزله تعدیل سرجمع یارانه پرداختی به هر فرد در مقایسه با سال جاری خواهد بود.

سخنگوی ستاد بودجه گفت: لذا انعکاس خبر مذکور با عنوان «افزایش یارانه نقدی در سال ۱۳۹۹ به رقم ۷۲ هزار تومان در ماه به ازای هر نفر» باید به این صورت تصحیح شود که مجموع پرداخت یارانه از محل اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، اعم از نقدی و حمایت معیشتی خانوارها، در سال ۱۳۹۹ حدود ۷۲ هزار تومان به ازای هر فرد خواهد بود که به جهت افزایش مشمولین نسبت به سال جاری، سرانه پرداختی یارانه کمتر از سال جاری خواهد شد.
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
0
0
فعلا همین که زاییدن بزرگ کنن. کسی که استاد دانشگاهه و خانمش هم حقوق داره و خانه بزرگ و حسابهای بانکی پر و پیمان و دنای صفر، بهش کمک معیشتی دادن ولی به بازنشسته ای باحقوق ۳ میلیون میگن جزو ۷۸ درصد مرفه جامعه ای.خداروشکر معنی رفاه رو هم فهمیدیم
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: