تاریخ انتشار: ۱۹:۲۵ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
همتی در واکنش به سخنان سفیرسوییس:

دارو ۲ هزار برابر بیش از کانال مالی سوییس وارد شد

رییس کل بانک مرکزی گفت: میزان دارو و ملزومات پزشکی که توسط بانک مرکزی تأمین ارز و در ۱۰ماههٔ امسال وارد کشور شده؛ بیش از چهارمیلیارد دلار است که دو هزار برابر حجم واردات انجام شده از کانال مالی سوییس بود.

دارو ۲ هزار برابر بیش از کانال مالی سوییس وارد شدرویداد۲۴ «عبدالناصر همتی» در واکنش به نمایش داروی وارداتی بوسیله شرکت های سوییسی توسط سفارت این کشورتأکید کرد: ایران برای این بخش از امور ضروری کشور وابسته به تصمیم ها و اقدام های دیگران نیست.

همتی تاکید کرد: یک‌سال و نیم گذشته نیز آمریکا حداکثر تلاش خود برای جلوگیری و اختلال در روند واردات دارو برای بیماران کشورمان انجام داد.

رییس کل بانک مرکزی افزود: موضوع اعلام صدور مجوز توسط آمریکا برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی نشان می دهد که باوجود ادعای آمریکا مبنی بر تحریم نبودن دارو و اقلام بشردوستانه، این اقلام عملا توسط آمریکا تحریم شده؛ زیرا در غیر این صورت دیگر نیازی به مجوز نداشت.

همتی خاطرنشان کرد: اکنون براثر تلاش های انجام شده توسط بانک مرکزی و سایر دستگاه ها، با این تحریم ها مقابله شده و داروهای مورد نیاز مردم تا کنون تامین و این روند در آینده نیز ادامه خواهد یافت.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: واردات دارو ، همتی
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Romania
|
۰۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۵
0
0
پس برای چه به دروغ حرف می زنی دارو تحریم است
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: