تاریخ انتشار: ۱۰:۱۶ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۸
مسافران ۲هفته در قرنطینه؛

پرواز ووهان-تهران صبح به زمین نشست

پرواز هواپیمای ماهان حامل دانشجویان ایرانی مقیم چین بامداد امروز وارد فرودگاه امام خمینی (ره) شد و همه سرنشینان این پرواز اعم از مسافران و کروی پروازی مستقیما به مدت ۲ هفته به قرنطینه رفتند.

پرواز ووهان چین

رویداد۲۴ پرواز ووهان-تهران که حامل دانشجویان و ایرانیان مقیم چین بود، حوالی ساعت ۵:۴۱ بامداد امروز در فرودگاه امام خمینی (ره) به زمین نشست.

یک منبع آگاه در وزارت راه در این خصوص  گفت: ایرباس٣١٠ ماهان به علامت ثبت EP-MNX حامل دانشجویان ایرانی از فرودگاه ووهان چین تیک آف به سمت ایران پرواز کرد.

بنا بر گفته وی، سرنشینان این پرواز اعم از مسافران و کروی پروازی قرار است دو هفته در قرنطینه نگهداری شوند. ضمن اینکه در این پرواز، تعدادی از پزشکان متخصص به معاینه همه مسافران پرداختند.

وی خاطرنشان کرد: در این پرواز علاوه بر ۵۳ ایرانی، به درخواست دانشجویان ایرانی، تعدادی از شهروندان کشورهای همسایه نیز حضور داشته اند.

این مقام مسئول در پاسخ به این پرسش که چرا ورود هواپیمای حامل ایرانیان مقیم چین به فرودگاه امام خمینی (ره) پوشش رسانه‌ای نداشت، یادآور شد: بر اساس ابلاغ نهادهای ذی ربط در جلسات هماهنگی پیش از ورود هواپیما و دستور العمل ابلاغی از سوی نهادهای مربوطه، امکان حضور اصحاب رسانه برای پوشش ورود اتباع ایرانی از شهر ووهان چین به کشور وجود نداشت.

روز گذشته نیز محمدمهدی کربلایی، مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در حاشیه نشست معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری در شهر فرودگاهی در جمع خبرنگاران اعلام کرد: مسیر ورود ایرانیان در این پرواز از ترمینال اصلی فرودگاه امام خمینی (ره) نبوده و از مسیر اختصاصی با همکاری وزارت بهداشت مستقیماً به قرنطینه منتقل می‌شوند.

گفتنی است سخنگوی وزارت بهداشت نیز دقایقی قبل اعلام کرد: هیچ یک از مسافران این پرواز علائم ابتلاء به ویروس کرونا را در معاینات حین پرواز نداشته اند.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: