تاریخ انتشار: ۱۵:۵۲ - ۱۷ بهمن ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
رییس کل بانک مرکزی:
رییس کل بانک مرکزی گفت: بانک‌ها و مدیران بانکی مراقب عملکرد خود باشند تا در محدودیت‌های تراکنشی به یکباره مشاهده نکنیم فردی چهار ساله دارای تراکنش 300 میلیادری است.

بانک مرکزی

رویداد۲۴ عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی در مراسم دهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانک های کشور اظهار کرد: این روزها برای بانک مرکزی عملکرد روسای شعب بسیار مهم است.

او افزود: به عنوان کسی که سابقه مدیریت 10 ساله بانکی دارم معتقدم اگر روسای شعب وظایف خود را درست انجام دهند وضعیت بانکی در بهترین شرایط است.

همتی تاکید کرد: امروزه بیش از 75 درصد ریسک‌هایی که بانک‌های ما را تهدید می کند، ریسک اعتباریست. محور اصلی کنترل ریسک اعتبار شعبات بانکی هستند. با کنترل ریسک اعتباری بسیاری از مشکلات رفع می‌شود.

این مقام مسئول بیان کرد: اینکه چطور باید ریسک اعتبار بانکی مدیریت شود یکی از مواردی است که باید به آن توجه جدی داشت.

تاکید کرد: در نظام بانکی و مدیریت بانک ها سه اصل باید مورد توجه قرار بگیرد؛ هویت مشتری، وضعیت اقتصادی مشتری و ذی نفعان محور‌های کلیدی مورد توجه مدیران بانک‌ها خواهد بود. هم اکنون در مسیر هویت شناسی سامانه شهاب با روند مناسبی در حال پیگیری است.

رییس کل بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی مجدانه در بحث مبارزه با پولشویی و کاهش میزان املاک داری بانک‌ها ورود کرده است.

او گفت: بانک‌ها نباید تسهیلات را بر اساس املاک و وثایق افراد ارائه کنند. به بانک ها بخشنامه ارائه تسهیلات از لحاظ اعتبار سنجی را ابلاغ کردیم هیچ بانکی براساس دارایی ملکی افراد وام ندهد بلکه بر اساس اعتبار و شناخت افراد این کار را انجام دهد.

این مقام مسئول تصریح کرد: چطور ممکن است رئیس کل بانک متوجه نشود بچه 2 تا 4 ساله تراکنش مالی 200 تا 400 میلیارد تومانی داشته است. ذی نفعان بانکی باید مورد ارزیابی قرار بگیرند. در غیر این صورت بانک مرکزی با ورود به این داستان با رئیس کل برخورد می‌کند و کاری به هیئت مدیره ندارد.

او گفت: بانک مرکزی به این نتیجه رسیده است که عامل اصلی به هم ریختن اقتصاد کشور تراکنش‌های بی‌ضابطه و رها بودن گردش ریال در کشور است.


بیشتر بخوانید: مصباحی مقدم: فساد در اقتصاد ایران لانه کرده است


رئیس کل بانک مرکزی گفت: از روسای شعب بانکها درخواست کردم در اعتبارسنجی و توانایی بازپرداخت مشتریان بانکی دقت کنند و نظارت بعد از اعطای تسهیلات جهت اطمینان از مصرف آن در محل و موضوع تعیین شده را جدی بگیرند.

او ادامه داد: این دستورالعمل به تایید شورای فقهی بانک مرکزی هم رسیده است و بعد از تصویب قانون عملیات بانکی بدون ربا در دهه 60، این بخشنامه با اجرای دقیق تحول مهمی در تحکیم و تقویت بانکداری بدون ربا خواهد بود.

همتی تاکید کرد: موضوع امهال معوقات بنگاه‌های تولیدی بسیار مهم است. مشکلات کلان اقتصادی کشور، برخی تولیدکنندگان را دچار مشکل کرده است. بانکها بایستی با ستاد تسهیل استان‌ها در جهت کمک به تولیدکنندگان همراهی کنند و در مواقع اختلاف نظر به موجب قانون، رای خبرگان بانکی هر استان که منصوب رئیس کل بانک مرکزی هستند فصل خطاب خواهد بود.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
از لوله کشی ساختمان تا مجتمع تجاری اوپال تنها با تفکر و فرشتگان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
0
0
مجتبی مقیم امانی و پسر تازه به دوران رسیده اش علیرضا مقیم امانی رو سرچ کنید.

فقط بالای ۳۰ فقره سند بنام خودش در سعادت آباد تهران دارد بغیر از اسنادی که بنام پسر و همسرش و وابستگان افراد ذی نفوذ در دستگاههای مختلف بعنوان رشوه از طریق تفکر و طبری انتقال داده ، حسابهای بانکی خود را در داخل کشور خالی و به ارز و سکه تبدیل کرده و در خارج از کشور و در کانادا با پول مردم سرمایه گذاری کرده است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: