تاریخ انتشار: ۱۷:۱۵ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۸
همه‌ی ما تا حدودی با مفهوم تبلیغات و روش‌ها و متد‌های تبلیغی آشنا هستیم، اما ممکن است تعریف دقیقی از تبلیغات در ذهن نداشته باشیم. وینستون فلتچر تعریفی نسبتا کوتاه و مختصر از تبلیغات ارائه داده است.

همه آنچه که باید از یک هدیه تبلیغاتی خوب بدانید!

رویداد۲۴ تبلیغات یکی از شیوه‌های ارتباط با مشتریان بالقوه و بالفعل در بازاریابی است. این ارتباط به این معنی است که برند شما و محصول یا خدماتی که ارائه می‌دهید همواره در ذهن مشتری در جریان باشد. حال این سوال پیش می‌آید که چگونه از بین کانال‌های مختلف تبلیغی مثل تلویزیون، بیلبورد، بنر کدام روش را انتخاب کنیم تا پیام تبلیغاتی ما به بهترین شکل به مخاطب منتقل و در ذهن او تثبیت شود. یکی از این روش‌ها استفاده از هدایای تبلیغاتی است.

احتمالا شما تنها فردی نخواهید بود که یک کالا را ارائه می‌دهد. همچنین تنها مجموعه‌ای نیستید که از تبلیغات به عنوان یکی از روش‌های بازاریابی استفاده می‌کند. نتیجه این خواهد بود که مخاطب شما همه‌ی تبلیغات شما و رقبایتان را فراموش می‌کند وتمام هزینه‌ی شما برای تبلیغات به هدر خواهد رفت. اینجاست که جایگاه هدیه تبلیغاتی نمود بیشتری پیدا می‌کند. هدیه تبلیغاتی عموما محصولی زینتی و یا کاربردی است. همین باعث می‌شود در زندگی روزمره‌ی افراد مورد استفاده قرار گیرد. این دقیقا همان چیزی است که هدایای تبلیغاتی را از سایر روش‌ها متمایز می‌کند.

بر اساس آمار ۸۸ درصد از دریافت کنندگان هدایای تبلیغاتی نام تبلیغ‌کننده را به یاد می‌آورند؛ بالاتر از هر روش تبلیغاتی دیگری! همچنین تاثیر مثبت این نوع روش باعث شده که ۸۵ درصد مخاطبان پس از دریافت هدیه به برقراری همکاری تجاری با تبلیغ‌کننده علاقه‌مند شوند. از مزایای دیگر این روش اینست که حتی در صورتی که دریافت‌کنندگان این نوع هدایا آن را استفاده نکنند اغلب به یکدیگر می‌دهند؛ و این امر باعث می‌شود سرمایه‌گذاری در این روش نسبت به سایر فرم‌های تبلیغات موثرتر باشد و به دست درستی برسند و به آسانی به هدر نروند.

هدایای تبلیغاتی دقیقا چیست؟

هدایای تبلیغاتی محصولاتی کاربردی و یا زینتی است که عموما لوگو و یا پیام تبلیغاتی شرکت تبلیغ کننده بر روی آن حک می‌شود تا آگاهی از برند را در میان مخاطبان و مصرف‌کنندگان افزایش دهد. هدایای تبلیغاتی ازین جهت مفید هستند که با درگیر کردن احساسات مخاطب، ارتباطی قوی بین تبلیغ‌کننده و مصرف کننده ایجاد می‌کند. همچنین تعامل فیزیکی مخاطب با کالای تبلیغاتی باعث ماندگاری و مانایی بیشتر نام و پیام برند در مصرف‌کننده می‌شود.

همه آنچه که باید از یک هدیه تبلیغاتی خوب بدانید!

کدام نوع از هدایای تبلیغاتی موثرتر است؟

بسته به دید مجموعه برای یک هدیه تبلیغاتی انتخاب‌های زیادی موجود است. در این نوع هدایا باید نشان داده شود که هدیه مورد نظر از طرف مجموعه شماست. معمولا در این نوع هدایا نام و لوگوی برند به همراه پیام تبلیغاتی و همچنین مناسبت ارائه هدیه به اختصار شرح داده می‌شود. انواع ماگ‌ها و خودکار‌های تبلیغاتی نمونه‌هایی ازین نوع تبلیغات هستند. البته باید در نظر داشت به دلیل وفور این نوع هدیه تبلیغاتی و ارزش ذاتی پایین آن باعث می‌شود که مغز انسان تا حد زیادی آن را نادیده می‌گیرد و پیام تبلیغاتی آن کمتر مورد ادراک واقع می‌شود و معمولا نسبت منفعت به هزینه‌ای که صرف این نوع شده بسیار پایین‌تر از موارد دیگر است.

خاص بودن در کنار قیمت مناسب و مورد اقبال و جذاب و مورد پسند عموم بودن از ویژگی‌های یک هدیه تبلیغاتی مناسب است. گیفت تبلیغاتی با محوریت صنایع دستی ایرانی یکی از مهمترین نوع هدایایی است که با تمام معیار‌های یک هدیه تبلیغاتی مناسب سازگاری دارد. این نوع هدایا که با محوریت فرهنگ و هنر ایرانی تهیه شده سازگاری بیشتری با مخاطب ایرانی دارد و از طرفی زیبایی و جذابیت ذاتی آن باعث تحریک بیشتر احساسات مخاطب و ایجاد رابطه صمیمانه‌تر بین او و برند تبلیغ‌کننده می‌شود. از ظرفی خاص بودن این نوع هدیه باعث می‌شود مانایی پیام تبلیغاتی و ویژه بودن آن در ذهن مخاطب بیشتر از نمونه‌های مشابه باشد. ضمن اینکه استفاده ازین نوع هدیه باعث حمایت از تولید ایرانی و کمک به تولیدکنندگان و هنرمندان عرصه صنایع دستی در سرتاسر ایران‌زمین می‌شود و به حفظ و اشاعه‌ی فرهنگ و هنر والای ایرانی کمک شایانی می‌کند.

نزدیک به یک دهه از آغاز به فعالیت مجموعه آرا می‌گذرد. آرا با توجه به عرصه تبلیغات سازمانی و نیاز مجموعه‌های مختلف به هدایای تبلیغاتی و با تکیه بر فرهنگ و هنر اصیل ایرانی اسلامی، سعی در اعتلای این فرهنگ و سنت غنی دارد. «هنر فاخر ایرانی هدیه دهیم» شعاری است که مجموعه آرا همواره سرلوحه کار خود قرار داده است. همانطور که ذکر شد تمرکز مجموعه آرا بر طراحی و تولید هدایای تبلیغاتی ایرانی است. محتوای درونی این هدایا صنایع دستی ایرانی است که نمادی از فرهنگ و هنر غنی این مرز و بوم است. محصولاتی که با بالاترین مرغوبیت و کیفیت و کمترین هزینه ممکن با تنوع گسترده که نظر هر شخص با هر بینشی را جلب کند و با بسته بندی‌های مناسب و شکیل قابلیت شخصی سازی هدیه را برای هر فرد و سازمانی را دارد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: