تاریخ انتشار: ۱۰:۰۳ - ۲۲ بهمن ۱۳۹۸
وزیر راه با اعلام وعده جدیدی برای افتتاح قطعه یک آزادراه تهران-شمال،گفت:‌شوربختانه تعداد تصادفات و تلفات جاده‌ای نسبت به سال گذشته در کشور افزایش یافته است.

اسلامی وزیر راه

رویداد۲۴ محمد اسلامی با اشاره به این‌که قطعه یک آزادراه تهران-شمال هفته اول اسفند امسال با حضور رئیس جمهور افتتاح خواهد شد، اظهار کرد:‌این پروژه مراحل تست و کنترل‌های نهایی خود را طی می‌کند.

وی با بیان این‌که آزادراه تهران – شمال یکی از افتخارات مهندسی کشور است، افزود: یکی از موارد بسیار با اهمیت برای کشور افزایش ضریب ایمنی و استاندارد جاده ها، زیرساخت‌ها و وسائط حمل و نقل است به همین دلیل برنامه‌های متنوعی تعریف و در حال اجراست. این برنامه‌ها شامل سه بخش اساسی شامل زیر ساخت ها، وسیله نقلیه و الزاماتی که باید مجموعه سفر را پشتیبانی کند.

وی با اعلام این‌که در حوزه زیرساخت‌ها به خصوص در بخش توسعه ریلی اقدامات خوبی در کشور انجام شده است، ادامه داد: اگر وقفه‌ای در روند کار‌ها ایجاد نشود تا سال ۱۴۰۰ برنامه ریزی شده ۱۰۰۰ کیلومتر خط ریلی دیگر به مجموعه خطوط سراسری راه‌آهن کشور اضافه شود.

اسلامی گفت: توسعه شبکه ریلی باعث کاهش مصرف سوخت، آلودگی هوا، تلفات جاده ای، افزایش ضریب ایمنی، حفظ محیط زیست، کاهش جابجایی هزینه کالا و مسافر و بسیاری موارد دیگر می‌شود. همچنین از ابتدای امسال تاکنون ۴۸۵ واگن باری و مسافری و لکوموتیو به این ناوگان اضافه شده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که از ابتدای امسال تاکنون ۷۲۴ کیلومتر به بزرگراه‌های کشور اضافه شده است، تصریح کرد: این اقدام در جهت کاهش نقاط حادثه خیز جاده‌ای بسیار مهم و حائز اهمیت قلمداد می‌شود. به طور کلی در بخش بهسازی و نوسازی راه‌های کشور برای ایمن سازی و بهینه شدن حمل و نقل فعالیت‌های خوبی در حال انجام است.

اسلامی یادآور شد: متاسفانه شدت تصادفات جاده‌ای در بزرگراه‌ها و آزاد راه‌ها افزایش پیدا کرده که بیشتر به سبب عدم رعایت مقررات، خستگی و خواب آلودگی از سوی رانندگان است.
با توجه به هشدار‌ها و تذکرات متعدد و گوناگونی که داده می‌شود متاسفانه حوادث تلخ و ناگواری همچنان در سطح جاده‌ها اتفاق می‌افتد.

وی با بیان این‌که "شوربختانه" درمجموع تعداد تصادفات و تلفات جاده‌ای نسبت به سال گذشته در کشور افزایش نشان می‌دهد، اظهار کرد: ۸۰ درصد وقوع تصادفات جاده‌ای در اثر بی احتیاطی رانندگان است. برای کاهش تصادفات و سوانح جاده‌ای تمهیدات و سختگیری‌ها برای ناوگان حمل و نقل عمومی در حال افزایش است. راننده حمل و نقل عمومی معلم رانندگی در جاده‌ها هستند یعنی مردم و بقیه باید از دست آنان رانندگی را یاد بگیرند.

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: