تاریخ انتشار: ۱۸:۲۲ - ۰۲ اسفند ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
درحالی که کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) از قرار گرفتن ایران در لیست سیاه خبر داد، رییس‌کل بانک مرکزی در واکنش به این تصمیم تصریح کرد: عملکرد بانک مرکزی در طول یک‌سال گذشته این اطمینان خاطر را نزد مردم عزیز ایجاد کرده است که چنین وقایعی، مشکلی برای تجارت خارجی ایران و ثبات نرخ ارز ایجاد نخواهد کرد.

همتی

  رویداد۲۴عبدالناصر همتی، رییس‌کل بانک مرکزی در واکنش به این خبر که دیده‌بان کارگروه ویژه مالی اعلام کرد که ایران در لیست سیاه این کارگروه قرار گرفته است، در صفحه خود در اینستاگرام نوشت: بار دیگر، دشمنی آمریکا و رژیم اشغالگر قدس با مردم ایران، خودرا درقالب مخالفت باتوصیه کارشناسان مجموعه FATF در مورد گام‌هایی که ایران در زمینه عمل به تعهدات خود در مورد مبارزه با تأمین مالی تروریسم و پول شویی انجام داده است نشان داد.
بیشتر بخوانید: ایران در لیست سیاه FATF قرار گرفت
وی افزود: این رفتار سیاسی و غیر فنی از تابستان ١٣٩٥ تا امروز ادامه داشته است. گاه بصورت بهانه جویی‌های غیر فنی درجریان مجمع FATF توسط نماینده آمریکا و کشور‌های هم پیمانش وگاه نیز بصورت تلاش برای اخلال در گزارش‌های کارشناسی.

همتی در ادامه گفت: درحالی که در تمام بیانیه‌های مجمع گروه ویژه اقدام مالی، مشخص بود که کشور ما گام‌های بلندی در این مسیر برداشته است. مردم عزیزمان خوب میدانند که در این دوران سخت تحریم‌های ظالمانه وفشارحداکثری، نظام پولی و مالی کشورمان توانسته است ارتباطات تحریم ناپذیری با نظام پولی و مالی دنیا، خارج از چارچوب FATF برقرار کند که تا حد زیادی تهدید‌های ناشی ازسنگ اندازی و دشمنی امریکا را مهار کرده است. بانک مرکزی نیز، با همراهی سایر بخش‌های اقتصادی، مسیرخود را در جهت بر آورده ساختن نیاز‌های تجاری کشور، بدون وقفه انجام خواهد داد.

وی در پایان تصریح کرد: عملکرد بانک مرکزی در طول یک‌سال گذشته این اطمینان خاطر را نزد مردم عزیز ایجاد کرده است که چنین وقایعی، مشکلی برای تجارت خارجی ایران و ثبات نرخ ارز ایجاد نخواهد کرد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۲
0
0
نمیدام تقصیر آمریکا در این بین چیست ماه هاست کل خیر خواهان دادشان بالا رفته آقا این مقوله را تصویب نکنید حال ما زار است ولی دریغ از یک گوش شنوا .حال آقای همتی میگوید هیچ تاثیری در تجارت خارجی نخاهد گذاشت.آقای روحانی همین دیروز گفته هر تاثیر تحریم را کتمان کند حامی آمریکا است .تازه همین آقای همتی میفرمود اجازه نخواهیم داددلار از این گران تر شود .حالا بفرمایید آیشان آمریکایی هستند یا دروغگو.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: