تاریخ انتشار: ۱۳:۴۰ - ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
به گفته سخنگو ستاد شناسایی مشمولان یارانه معیشتی در ماه‌های خرداد و آذر سال آینده فرایند غربالگری و به‌روزسانی لیست یارانه بگیران انجام و ممکن است تعدادی از کسانی که در حال حاضر یارانه را دریافت می‌کنند از لیست حذف شوند.

مشمولان یارانه معیشتی

رویداد۲۴ چهارمین مرحله یارانه معیشتی چند روز قبل در روز  ۱۰ اسفند ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

در این مرحله تعداد ۲۸۶ هزار ۱۴۹ خانوار جدید به فهرست خانوار‌های دریافت کننده اضافه شد، پیش از این نیز در  مرحله دوم ۴۱۹ هزار و ۳۰۴ خانوار دیگر که درخواست بررسی مجدد آنها از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تایید شده بود و در لیست قرار گرفتند.

اما یارانه معیشتی در سال آینده چه خواهد شد؟

حسین میرزایی، سخنگو ستاد شناسایی مشمولان یارانه معیشتی امروز در یک برنامه تلویزیونی گفت: بانک اطلاعاتی ما که براساس آن مشمولان یارانه معیشتی را شناسایی کرده‌ایم ۹۵ درصد درست عمل کرده و فقط ۵ درصد احتمال خطا دارد.

وی افزود: یکی از مواردی که ممکن است خطا رخ داده باشد در بحث اطلاعات بانکی است. همچنین این اطلاعات برای مواردی دیگری نیز می‌تواند کمک کند چون در این اطلاعات دقیق هر خانوار از جمله آدرس، تعداد اعضا، دارایی و… مشخص است که می‌تواند با استفاده از آن مثلا در شرایط بحرانی فعلی که کمبود ماسک وجود دارد سهمیه‌بندی تعریف کرد یا در رتبه بندی اعتباری افراد رتبه اعتباری دریافت می‌کنند.


بیشتر بخوانید: پیشنهاد نماینده مجلس: دولت به مردم «یارانه کرونا» بدهد


میرزایی در خصوص سال آینده گفت: در ماه‌های خرداد و آذر سال آینده فرایند غربالگری و به روز رسانی لیست دریافت‌کنندگان یارانه معیشتی انجام می‌شود و رفتار اقتصادی افراد بررسی می‌شود که لیست به روز رسانی شود، براین اساس ممکن است یک تعدادی حذف شوند و تعداد که قبلا این یارانه را دریافت نمی‌کردند به این لیست اضافه شوند. در خصوص سال آینده مشخص نیست که معموقات واریز شود یا خیر، تصمیم‌گیری در این خصوص به سازمان برنامه و بودجه مربوط می‌شود.

وی تصریح کرد: بیشتر اعتراضات از سوی حسابداران و افرادی بود که صورت حساب مالی شرکت از طریق حساب بانکی این افراد انجام می‌شد. افرادی بودند که مال خود را وکالتی فروخته ولی سند را انتقال نداده بودند. تعدادی از افراد نیز گفته بودند که پول پدر و مادر در حسابشان است که خواهش می‌کنیم حتما این موارد اصلاح شوند و افراد تفکیک حساب‌ها را انجام دهند.

منبع: تجارت نیوز
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: