مایکروسافت یکی از بزرگترین باتنت‌های جهان را از کار انداخت
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۴ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۸
مایکروسافت با همکاری چند شرکت دیگر باتنتی شامل بیش از ۹ میلیون رایانه را از کارانداخت. این یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین باتنت‌های جهان بود.

مایکروسافت

رویداد۲۴ مایکروسافت یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین باتنت‌های جهان را از کار انداخت. باتنت شبکه‌ای غیر قانونی از رایانه‌هایی است که به بدافزاری مبتلا شده اند و از آن‌ها برای انجام طرح‌های گسترده فیشینگ استفاده می‌شود.

عملیات از کار انداختن باتنت با همکاری واحد «جرایم دیجیتالی» مایکروسافت، شرکت امنیت سایبری «بیت سایت» و چند شریک دیگر در ۳۵ کشور مختلف انجام شد.
بیشتر بخوانید: جهان در آستانه رکود بزرگ/ ویروس کرونا بر بازار کمپانی‌های چندملیتی چگونه اثر گذاشته است؟

باتنت مذکور «نکورز» (Necurs) نام داشت و طی ۸ سال بیش از ۹ میلیون رایانه را مبتلا کرد. این باتنت برای ابتلای رایانه‌ها از شیوه ارسال ایمیل‌های انبوه و فعالیت‌های کلاهبردارانه دیگر استفاده می‌کرد.

طبق پست وبلاگی مایکروسافت، این باتنت در روسیه قرار داشت و با حمله سایبری GameOver Zeus در سال ۲۰۱۴ مرتبط بود که طی آن بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از حساب‌های بانکی افراد سرقت شد.

مایکروسافت برای از کارانداختن باتنت مذکور، الگوریتمی در شبکه رایانه‌ها را شناسایی کرد که از آن برای تولید اتوماتیک دامنه‌های جدید وب استفاده می‌شد. این بخشی از برنامه ارسال ایمیل‌های کلاهبردارانه بود.
منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: