کمبود آب در پایتخت بسیار جدی است | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۳ - ۰۷ خرداد ۱۳۹۹
قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: به دلیل شیوع بیماری کرونا میزان مصرف آب در پایتخت افزایش یافته است تا جایی که حتی نگرانی برای تامین آب در زمان پیک نیز وجود دارد.

بحران کمبود آب در تهران

رویداد۲۴ محمدرضا احمد نسب با اشاره به آخرین وضعیت منابع آبی در تهران، اظهار کرد: باتوجه به بارش‌های مناسبی که در این مدت در تهران شاهد بودیم،  وضعیت ذخیره منابع آبی مطلوب است اما به دلیل وجود ویروس کرونا، همچنان مصرف آب در پایتخت زیاد است.

وی با بیان اینکه این نگرانی وجود دارد که در ماه‌های تیر و مرداد در تامین آب دچار مشکل شویم، تاکید کرد: ذخیره منابع آبی مناسب است اما ظرفیت کافی برای ازدیاد مصرف در زمان پیک وجود ندارد لذا تقاضا ما از مشترکان این است که نسبت به مدیریت مصرف حساس باشند.

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران افزود: در حال حاضر میزان مصرف نسبت به زمان مشابه سال گذشته بیش از ۱۵ درصد افزایش داشته و این در حالی است که رشد جمعیت در پایتخت با میزان مصرف همخوانی ندارد.


بیشتر بخوانید:قیمت آب افزایش یافت


احمد نسب با تاکید بر این‌که باید مدیریت مصرف به طور جدی مورد توجه افراد قرار گیرد، تصریح کرد: تلاش ما تامین آب سالم و پایدار برای تمام مشترکان است اما در این شرایط نباید از اهمیت مدیریت مصرف غافل شد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: