قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۴/۱۶ | رویداد24
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۷ - ۱۶ تير ۱۳۹۹
در حالی که نگرانی‌ها در مورد افزایش تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا سبب خنثی شدن خوش بینی‌ها به ترمیم اقتصادی شده و سرمایه گذاران را به سمت بازار طلا سوق داده است، قیمت فلز زرد امروز اندکی افزایش داشت.
قیمت جهانی طلا
رویداد۲۴ به نقل از رویترز، در حالی که نگرانی‌ها در مورد افزایش تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا سبب خنثی شدن خوش بینی‌ها به ترمیم اقتصادی شده و سرمایه گذاران را به سمت بازار طلا سوق داده است، قیمت فلز زرد امروز اندکی افزایش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۵۲ سنت معادل ۰.۰۳ درصد رشد به ۱۷۷۱ دلار و ۵۷ سنت رسید. قیمت طلا در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه اوت با ۰.۲۸ درصد کاهش به ۱۷۸۵ دلار رسید.

تنها در ۴ روز ابتدایی ماه جولای، ۱۵ ایالت آمریکا شاهد رکورد شکنی موارد ابتلای روزانه به کرونا بوده اند و تعداد مبتلایان به حدود ۳ میلیون نفر رسیده است. تاکنون در آمریکا حدود ۱۳۰ هزار نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

بیش از ۱۱.۳۵ میلیون نفر در سراسر جهان تاکنون به کرونا مبتلا شده اند. کاهش نرخ بهره در نقاط مختلف جهان و سیاست‌های انبساطی گسترده از سوی بانک‌های مرکزی سبب شده تا سرمایه گذاران برای در امان ماندن از اثرات تورمی تزریق این حجم عظیم نقدینگی به بازار طلا سرازیر شوند و همین موضوع رشد قیمت فلز زرد را به دنبال داشته است.

در عین حال ارزش دلار در برابر ارز‌های رقیب روز دوشنبه تقریبا ثابت بود. سرمایه گذاران اکنون در انتظار آمار‌های بخش خدمات آمریکا در ماه ژوئن هستند که قرار است اواخر امروز منتشر شود.

شاخص انستیتوی ساپلای منجمنت در زمینه فعالیت‌های غیرتولیدی احتمالا از رقم ۴۵.۳ در ماه قبل به رقم ۵۰ در ماه ژوئن خواهد رسید که می‌تواند نشان دهنده توقف روند کوچک شدن بخش خدمات اقتصاد آمریکا باشد.

قیمت فلز پالادیوم امروز با ۰.۳ درصد کاهش به ۱۹۱۶ دلار و ۹۸ سنت رسید. این در حالی بود که قیمت پلاتین امروز با ۰.۸ درصد رشد به ۸۰۶ دلار و ۳۰ سنت رسید و نقره نیز با ۰.۱ درصد افت ۱۸ دلار و ۲ سنت معامله شد.
منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: