واکسن کرونا قیمت نفت را افزایش داد | رویداد24
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۳ - ۰۴ مرداد ۱۳۹۹
کارشناس حوزه انرژی گفت: اعلام خبر تولید واکسن بیماری کرونا به صورت محدود در برخی از کشورها، پیام مثبتی را برای بازار به همراه داشته است.
قیمت نفت
رویداد۲۴ رضا امیری با اشاره به قیمت نفت در بازار‌های جهانی اظهار کرد: قیمت نفت تحت تاثیر شیوع بیماری کرونا با نوسانات فراوانی همراه بوده است و هنوز با قیمت مورد نظر تولیدکنندگان فاصله چشمگیری دارد.

این کارشناس حوزه انرژی تصریح کرد: اعلام خبر تولید واکسن بیماری کرونا به صورت محدود در برخی از کشورها، پیام مثبتی را برای بازار به همراه داشته است.

وی افزود: کشف واکسن این بیماری می‌تواند ضمن از سرگیری فعالیت‌های تجاری و کاهش محدودیت‌های ارتباطی باعث افزایش تقاضا و باطبع افزایش قیمت نفت در بازار‌های بین المللی شود.

امیری بیان کرد: بازار نفتی علاوه بر تاثیر پذیری از بیماری کرونا تحت جنگ نفتی میان عربستان و روسیه با تنش‌های فراوانی مواجه شد و جنگ نفتی این دو تولیدکننده بزرگ نفتی زیان‌های هنگفتی را به همراه داشته است.

این کارشناس حوزه انرژی بیان کرد: مذاکرات برخی از کشور‌ها در کنار شیوع بیکاری کرونا و افت فاحش قیمت نفت، به جنگ نقتی میان دو کشور پایان داد و بنا به آمار‌های سازمان اوپک پلاس این دو کشور تعهدات خود را در کاهش تولید نفت به خوبی اجرا کردند.

امیری بیان کرد: بالا بردن میزان تولید نفت افزایش سهم فروش از بازار، برای کشور‌های حوزه خلیج فارس امکان پذیر است، اما کشور‌هایی که اقدام استخراج نفت‌های غیر متعارف می‌کنند در این شرایط دوام نخواهند داشت.

وی ادامه داد: یکی از سناریو‌های محتمل برای پایان جنگ نفتی از سوی عربستان و روسیه افزایش قیمت نفت برای حضور آمریکا در جمع فروشندگان بازار نفتی بوده است.

این کارشناس حوزه انرژی بیان کرد: میزان تولید نفت برخی از کشور‌ها مانند عراق و لیبی به دلیل جنگ داخلی با کاهش محسوسی مواجه شده است، اما طی ماه‌های گذشته با کاهش تنش‌ها میزان تولید آن‌ها نیز افزایش یافته است، این موضوع می‌تواند مازاد نفتی در بازار افزایش دهد.
منبع: میزان
خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، نفت ، قیمت نفت
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: