شاخص بورس امروز چقدر رشد کرد؟ | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۹ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۲۹هزارواحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۶۰۷هزار واحد قرار گرفت.
شاخص بورس

رویداد۲۴ در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۷میلیارد و ۸۱۵میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۹هزار و ۷۴۶میلیارد تومان در بیش از یک‌میلیون و ۳۳۴هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۲۹هزار و ۲۹۹واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۶۰۷هزار و ۴۸۹واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های بانک پارسیان، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و گروه بهمن با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۷۲۲میلیون ورقه به‌ارزش ۳هزار و ۸۵۰میلیارد تومان در ۵۱۶هزار و ۴۷۱نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۳۰واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۱۳واحد قرار گرفت.


بیشتر بخوانید: پیش‌بینی رئیس سابق سازمان بورس از آینده بازار/ بورس حباب ندارد


در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی پتروشیمی مارون، پلیمر آریا ساسول و سنگ‌آهن گهر زمین شد و در مقابل شرکت‌های بانک دی، توسعه مسیر برق گیلان و صنایع ماشین‌های اداری ایران بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: