تاریخ انتشار: ۱۳:۴۷ - ۳۰ شهريور ۱۳۹۹
در آینده نزدیک محقق می‌شود؛
معاون تحقیقات، توسعه و نوآوری شرکت صنعتی نیرومحرکه با اعلام این خبر گفت: در مرحله نخست عرضه محصولات ایران خودرو با گیربکس شش سرعته جدید، این گیربکس بر روی خودرو‌های رانا پلاس با موتور EC۵ و دنا پلاس با موتور EF۷ توربو شارژ نصب می‌شود. این پروژه در اوایل پاییز امسال به مرحله تولید انبوه خواهد رسید.
عرضه محصولات ایران خودرو
رویداد۲۴ ایکوپرس- محمدرضا یوسفی، عنوان کرد: در این پروژه ۸۵ درصد قطعات نسبت به گیربکس BE پژو تغییر و بهبود یافته و عمق داخلی سازی این محصول در حال حاضر ۹۵ درصد است.

وی با اشاره به این‌که تمامی مراحل طراحی با همکاری معاونت تحقیقات و توسعه محصول ایران خودرو انجام پذیرفته، یادآور شد: در فرآیند طراحی این گیربکس شش سرعته، بیش از ۱۳۵ قالب جدید با همکاری ۲۱ سازنده طراحی و ساخته شده است.

وی هم چنین تاکید کرد: در طراحی این محصول، از سنکرونایزر‌های تریپل و دوبل استفاده شده که این عامل موجب خواهد شد سیستم تعویض دنده نرم‌تر از گیربکس BE باشد.

معاون تحقیقات، توسعه و نوآوری شرکت صنعتی نیرومحرکه، اضافه شدن یک دنده، بهبود قابلیت رانندگی و کاهش مصرف سوخت در این خودرو‌ها به ویژه درسرعت ۱۲۰ کیلومتر را از مزیت‌های دیگر این محصول برشمرد.
وی با اشاره به اینکه پروژه مورد نظر مطابق با زمان بندی درحال انجام فرآیند صحه گذاری است، خاطرنشان کرد: این محصول دارای واریانت AMT نیز خواهد بود که در مرحله نخست بر روی خودروی رانا پلاس و با موتور EC۵ در اواخر امسال به بهره برداری خواهد رسید.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: