افزایش نجومی قیمت ملک در ۵ سال | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۳ - ۳۰ شهريور ۱۳۹۹
کدام مناطق تهران بیشترین رشد قیمتی را داشتند؟
بررسی قیمت نرخ آپارتمان در برخی از محلات تهران در شهریورماه سال ۹۴ و مقایسه ملکی با همان موقعیت در شهریور ماه سال ۹۹ نشان می‌دهد برخی مناطق تا ۱۰ برابر نیز افزایش قیمت را تجربه کرده اند.

افزایش قیمت مسکنرویداد۲۴ بررسی میدانی رشد قیمت آپارتمان در دو سال ۹۴ و ۹۹ نشان می‌دهد، مناطق ارزان قیمت تهران با شیبی مشابه با سایر مناطق مرغوب و حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ درصد رشد داشته است. به طور مثال آپارتمانی نوساز ۱۰۷ متری در محله پونک شهریور ماه امسال به قیمت متری ۴۷ میلیون تومان به فروش رفته است. در سال ۹۴ نیز آپارتمانی ۱۱۷ متری نوساز متری ۷ میلیون تومان به فروش رفته است.

بیشتر افزایش قیمت آپارتمان در کدام محله تهران بوده است؟

بیشترین درصد افزایش قیمت در محله تهرانپارس با رشد ۱۰ برابری به چشم می‌خورد. نرخ آپارتمان در این محله تهران بسیار متنوع است حتی کوچه به کوچه قیمت آپارتمان‌ها تغییر می‌کند.

دمای تغییرات قیمت در محلات تهران

این بررسی میدانی نشان می‌دهد دمای تغییرات قیمتی هر محله چه میزان بوده و برخی مناطق رشد قیمت بیشتری را نسبت به سایر محلات تهران داشته اند.


بیشتر بخوانید: ساعت ۲۴ امشب آخرین مهلت واریز وجه برای مسکن ملی


در محله جمالزاده نیز آپارتمانی نوساز در شهریور ماه امسال متری ۳۱ میلیون تومان به فروش رفته است، اما اگر ما این آپارتمان را در سال ۹۴ می‌خریدیم می‌توانستیم متری ۴ میلیون تومان آن را خریداری کنیم.

قیمت‌های بررسی شده بر اساس اطلاعات منتشر شده در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران است که حاوی نرخ‌های قطعی فروش رفته املاک است.

منبع: اقتصاد نیوز

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: