تاریخ انتشار: ۱۰:۴۲ - ۰۱ مهر ۱۳۹۹
بانک ملی ایران در تسهیلات دهی خرید دین، با خرید دین مدت دار بدهکار مانند چک و سفته، نقدینگی مورد نیاز مشتری را زودتر از موعد مقرر در اختیار قرار می‌دهد.

خرید دین بانک ملی ایران

رویداد۲۴ به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، در روش تسهیلات دهی خرید دین، بانک دین مدت دار بدهکار را به کمتر از مبلغ اسمی و درج شده در متن اسناد و اوراق تجاری مانند چک و سفته به صورت نقدی از داین و مشتری خریداری می‌کند بدین ترتیب مشتری می‌تواند زودتر از موعد مقرر نقدینگی مورد نیاز خود را به دست آورد.

صاحبان کسب و کار و بنگاه‌های اقتصادی که نیازمند نقدینگی هستند می‌توانند با دریافت نقدینگی چک و اوراق تجاری شان که دارای مهلت پرداخت دیرتری نسبت به زمان مورد نیازشان است، به میزان مورد نیاز خود تامین مالی کنند.

بانک ملی ایران در پنج ماه نخست امسال تعداد ۳۳ هزار و ۲۰۰ فقره از این تسهیلات به ارزش ۶۸ هزار و ۱۳۴ میلیارد ریال را به متقاضیان پرداخت کرده است.

بر این اساس سهم تسهیلات خرید دین از مجموع تسهیلات پرداختی بانک اعم از عقود مبادله‌ای و مشارکتی در مدت مذکور ۱۳.۷ درصد بوده است.

خرید دین به منظور ایجاد تسهیلات لازم برای تمامی بخش‌های اقتصادی قابل انجام است و در چارچوب ضوابط و مقررات و با رعایت دستورالعمل‌ها و آیین نامه‌های بخش اعتباری از جمله آیین نامه تسهیلات و تعهدات کلان و همچنین سیاست اعتباری سالانه صورت می‌گیرد که همه مشتریان بانک در همه بخش‌ها می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

نرخ سود این تسهیلات با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار و رعایت آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های مربوطه محاسبه می‌شود.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: