تاریخ انتشار: ۱۲:۴۲ - ۰۶ مهر ۱۳۹۹
یکی از صنایعی که با ویروس کرونا به شدت آسیب دید و هنوز هم نتوانسته به روز های قبل از خود بازگردد صنعت هوایی و گردشگری است.

رویداد۲۴ در ابتدا به محض شیوع این بیماری در سراسر جهان تمامی بلیط هواپیما فروخته شده کنسل و اکثر دولت‌ها اقدام به ممنوعیت ورود و خروج کردند و به طوری تمامی مرز های زمینی و هوایی خود را بستند.

فرودگاه امام

فرودگاه مهرآباد دومین فرودگاه تهران و چهارمین فرودگاه ایران و خاورمیانه می باشد که چند سالی است که تنها پرواز های داخلی در آن انجام می شود.

طبق آمار انجام شده روی مسافران این فرودگاه در 4 ماه اغازین سال 99 با تعداد مسافران سال گذشته، تعداد مسافران این فرودگاه کاهش 50 درصدی داشته است.

فرودگاه مهرآباد در 4 ماه ابتدایی سال 99 به دلیل شیوع ویروس کرونا و شرایط قرنطینه کشور و همچنین توقف فعالیت تمامی تورهای داخلی و خارجی نسبت به سال گذشته (سال 98) 2 میلیون نفر مسافر کم تر داشته است.

امار دقیق تعداد مسافران این فرودگاه در 4 ماه سال 99 و مدت مشابه سال 98
⦁ سال 99: 2 میلیون و 530 هزار و 851 نفر
⦁ سال 98: 4 میلیون و 838 هزار و 194 نفر 4

پرواز های خارجی در دوران کرونااین آمار و ارقام نشان از ان دارد که در حدود 14 هزار فرود و برخاست در این فرودگاه کم تر انجام شده است.
تعداد پرواز های انجام شده فرودگاه مهرآباد در 4 ماه ابتدایی سال 99 و در مدت مشابه سال گذشته
⦁ تعداد پرواز های انجام شده فرودگاه مهرآباد در سال 99: 26 هزار و 869 فرود و برخاست
⦁ تعداد پرواز های انجام شده فرودگاه مهرآباد در سال 98: 40 هزار و 800 فرود و برخاست

بدون شک فرودگاه اول تهران و کشور، فرودگاه بین المللی امام خمینی، هم شاهد کاهش چشمگیری از مسافران بوده است.

اما در حال حاضر این فرودگاه با ایجاد شرایط سختگیرانه تقریبا فعالیت خود را از سر گرفته است. اما هنوز فعالیت این فرودگاه بین المللی به روز های قبل از کرونا برنگشته است.

شرایط سختگیرانه در فرودگاه بین المللی امام

به گفته محمدرضا کریمیان درست از تاریخ 15 مرداد ماه سال 99 تنها مسافرانی اجازه ورود به کشور را خواهند داشت که همراه خود تست منفی کرونا یا همان PCR داشته باشند.  

این تست نیز برای مامورین بهداشتی ایران تنها 6 ساعت اعتبار دارد.  در غیر اینصورت مسافر اجازه ورود پیدا نخواهد کرد و بازگردانده می شود (تمامی هزینه های بازگشت به عهده مسافر می باشد)

برای مسافران ایرانی که همراه خود تست منفی نداشته باشند یا 96 ساعت از زمان انجام تست آن ها گذشته باشد شرایط ویژه ای در نظر گرفته شده و به راحتی نمی توانند وارد کشور شوند.

مسافران خارجی که تست منفی کووید 19 نداشته باشند یا از زمان تعیین شده تست ان ها گذشته اجازه ورود پیدا نخواهند کرد و به کشور خودشان بازگردانده می شوند.

البته تمامی مسافران چه خارجی و چه ایرانی همگی قبل از ورود غربالگری می شوند و در صورت داشتن علائم به مدت 14 روز در قرنطینه قرار خواهند گرفت.

در ابتدا یکی از روش های غربالگری مسافران چک کردن دمای بدن بود.

اما از آنجایی که دیگر تب نشانه اصلی این بیماری نیست تب سنج ها از فرودگاه ها جمع شده و روش های متفاوتی برای غربالگری در نظر گرفته شده است.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: