تاریخ انتشار: ۱۲:۴۷ - ۰۸ مهر ۱۳۹۹
اعتراضات علیه قوانین سقط جنین در شهر مکزیک بار دیگر خشم پلیس آمریکا را برانگیخت.

تظاهرات علیه قوانین سقط جنین

رویداد ۲۴ شهروندان مکزیکی به مناسبت روز جهانی پیشگیری از بارداری‌های ناخواسته اعتراضاتی علیه قوانین سقط جنین بر پا کردند. تقاضای معترضان قانونی کردن سقط جنین است. آن‌ها می‌گویند که قوانین سقط جنین در سرتاسر آمریکا با محدودیت‌های خاصی اجرا می‌شود و تنها کسانی که مورد تجاوز قرار گرفته‌اند و باردار شده‌اند می‌توانند بطور قانونی سقط جنین کنند.

گفتنی است که اعتراضات در اغلب کشور‌های کاتولیک در روز جهانی پیشگیری از بارداری یعنی ۲۶ سپتامبر انجام شد و روز دوشنبه در شهر مکزیک بطور جدیدی و با برخورد پلیس صورت گرفته است.
روز ۲۶ سپتامبر هرسال به عنوان روز جهانی “پیشگیری از بارداری” نامگذاری شده است و هدف آن آگاه‌سازی زنان در سراسر دنیا در مورد بارداری برنامه‌دار و همچنین حفظ سلامت جسمانی و روانی مادران و فرزندان است.

این کمپین که در سال ۲۰۰۷ راه‌اندازی شد بر آن است تا با اطلاع رسانی به زنان و مردانی که در سنین باروری قرار دارند، درمورد روش‌های جلوگیری از بارداری ناخواسته اطلاع‌رسانی کرده و آنان را قادر سازد تا به انتخاب‌های آگاهانه که ضامن سلامت رابطه جنسی و تشکیل خانواده است، روی آورند.

گرچه پیشرفت علم و تکنولوژی بر روی متنوع و کارآمد شدن روش‌های پیشگیری از بارداری اثر داشته است، اما دغدغه جلوگیری از بارداری به بیش از ۱۵ قرن قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد.
پس از میلاد مسیح استفاده از روش‌های جلوگیری از بارداری برای پیروان این آیین ممنوع اعلام شد تا اینکه در قرن نوزدهم و بیستم میلادی جنبش‌هایی در بریتانیا و سایر کشور‌های اروپایی در لزوم استفاده از این روش‌ها برای کنترل بارداری به راه افتاد.

این جنبش‌ها به تدریج به کشور‌های دیگر از جمله آمریکا کشیده شد تا سرانجام در میانه قرن بیستم جلوگیری از بارداری به عنوان یک عمل بهداشتی از سوی انجمن‌های پزشکی در کشور‌های گوناگون به تصویب رسید. در تصاویر روز عکس‌هایی از اعتراضات علیه قوانین سقط جنین و محدودیت‌های آن را در مکزیک ببینید.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: