تاریخ انتشار: ۱۲:۰۹ - ۰۸ مهر ۱۳۹۹
دولت ترامپ پس از متحمل شدن دو شکست حقوقی برای مسدود کردن دانلود اپلیکیشن‌های چینی تیک تاک و وی چت، با ادامه مبارزات دادگاهی مواجه است.
ممنوعیت تیک تاک و وی چت
رویداد۲۴ قضات آمریکایی در دو حکم جداگانه، شواهدی که نشان می‌دهد اطلاعات کاربران آمریکایی مورد دسترسی دولت چین قرار گرفته و امنیت ملی آمریکا را به خطر انداخته و باعث فرامین فوق العاده وزارت بازرگانی آمریکا و صدور ممنوعیت این اپلیکیشن‌ها شده است را زیر سوال بردند.

قاضی کارل نیکولز، قاضی منطقه‌ای آمریکا که اواخر روز یکشنبه فرمانی را برای جلوگیری از اجرای ممنوعیت دانلود تیک تاک صادر کرد، شواهد دولت را زیر سوال برد و اعلام کرد دولت شواهد گسترده‌ای درباره این که چین به منزله یک تهدید امنیت ملی قابل توجه است، ارایه کرده است، اما هیچ شواهد خاصی از تهدید ناشی از تیک تاک و همچنین موثر بودن ممنوعیت دانلود این اپلیکیشن برای مقابله با این تهدید ارایه نکرده است.

در قضیه اپلیکیشن پیام رسان چینی وی چت هم لورل بیلر، قاضی آمریکایی در کالیفرنیا نوشت که اگرچه دولت نشان داده که فعالیت‌های چین نگرانی‌های امنیت ملی قابل توجهی به وجود آورده، اما شواهد چندانی از موثر بودن ممنوعیت وی چت برای همه کاربران آمریکایی به منظور رفع نگرانی‌های مذکور ارایه نکرده است.

بیشتر بخوانید: ترامپ به دنبال خرید تیک تاک است؟
بیلر تاریخ ۱۵ اکتبر را برای رسیدگی به درخواست تجدیدنظر وزارت دادگستری در حکمی که وی صادر کرده است، تعیین کرد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت بایت دنس که مالک تیک تاک است و تنسنت هولدینگز که مالک وی چت است، جاسوسی از کاربران آمریکایی را تکذیب کرده اند.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، ترامپ ، تیک تاک
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: