تاریخ انتشار: ۰۹:۰۲ - ۱۲ مهر ۱۳۹۹
پرستار بخش ICU توراکس بیمارستان امام(ره)، گفت: در موج اول کرونا چون مردم این بیماری را جدی گرفته بودند، خاطرات شیرین بیشتر بود، اما در موج دوم، شرایط خیلی بد شده است.

راه های پیشگیری از ویروس کرونا

رویداد۲۴  به روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور اشاره کرد و افزود: آن روزها واقعاً تصور نمی‌کردیم که این ویروس قرار است حالا حالاها با ما بماند. برای همین هیچ برنامه‌ای برای آینده متصور نبودیم.

وی با اعلام اینکه در موج اول کرونا شرایط متفاوت با موج دوم بود، گفت: در موج اول، چون مردم این بیماری را جدی گرفته بودند، خاطرات شیرین هم بیشتر بود. بیمار ۱۰۳ ساله، ۹۰ ساله و…، داشتیم که مبتلا شده بودند اما بهبود می‌یافتند. اما، الان سن ابتلا پایین آمده است.

پرستار بخش ICU توراکس بیمارستان امام (ره)، ادامه داد: جوان ۳۰ ساله می‌آید که بدون هیچ بیماری زمینه‌ای، چند ارگان حیاتی او درگیر می‌شود و این شاید به خاطر رها شدن پروتکل‌های بهداشتی باشد که کمتر رعایت می‌شود.

امامی با تاکید بر تقویت سیستم دفاعی بدن در مواجهه با ویروس کووید ۱۹، تصریح کرد: راه ورود ویروس به بدن از طریق سیستم تنفسی است. بنابراین، باید سدی را برای مواجهه با این ویروس قائل شویم که در حال حاضر، بهترین سد دفاعی در مقابل کووید ۱۹، زدن ماسک است.


بیشتر بخوانید: تفاوتهای آنفلوانزا و کرونا و چند توصیه‌ برای پاییز


وی با عنوان این مطلب که ویروس کووید ۱۹ نفس زندگی را می‌گیرد، افزود: باید باور کنیم که شرایط جنگی است، چون وقتی بالای سر بیمار می‌رویم، تهدید می‌شویم.

پرستار بخش ICU توراکس بیمارستان امام (ره)، گفت: درست است که این دشمن ما با چشم دیده نمی‌شود، ولی ما را زمین‌گیر می‌کند. بنابراین، بهترین راه مقابله با آن، در حال حاضر، رعایت فاصله فیزیکی، استفاده از ماسک و پرهیز از رفت و آمدهای غیر ضروری است تا بتوانیم بر این ویروس غلبه کنیم.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: