تاریخ انتشار: ۲۰:۴۶ - ۰۳ آبان ۱۳۹۹
به گفته تحلیلگر شناخته شده بازار‌های مالی، دلار مزیت رقابتی خود را از دست داده است.

قیمت دلار

رویداد۲۴  اریک رابرتسون- تحلیل گر ارزی بانک انگلیسی استاندارد چارترد با اشاره به تضعیف بنیادین دلار هشدار داد اکنون دلار در معرض ریزش سنگین قرار گرفته است. وی با اشاره به افزای روزافزون کسری بودجه دولت و رسیدن کسری تراز حساب تجاری آمریکا به بالاترین سطح ۱۵ سال اخیر گفت: دو هفته تا انتخابات ریاست جمهوری فاصله داریم و نتایج آن می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در مسیر آینده دلار داشته باشد.
بیشتر بخوانید: قیمت ارز، دلار، یورو، طلا و سکه ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
به گفته رابرتسون در صورت پیروزی جو بایدن شاهد یک تضعیف آشکار در ارزش دلار خواهیم بود، اما انتخاب مجدد ترامپ برای دلار بهتر خواهد بود. دلار در یک سال اخر به متوسط سه درصد ارزش خود را مقابل ارز‌های معتبر جهانی از دست داده است و به گفته این تحلیل گر ارزی، روندی نزولی برای سال‌های بعدی برای دلار قابل تصور است.

رابرتسون در ادامه با اشاره به عملکرد بسیار خوب دارایی‌های دلاری در ۱۰ سال اخیر گفت: به خاطر تغییر در وضعیت تجارت جهانی و یا تغییر رویکرد داخلی اقتصادی آمریکا، شاهد این واقعیت هستیم که آمریکا دارای مزیت نرخ بهره‌ای مقابل سایر همتایان مهمش نیست.

پیش از این نیز استفان روچ- تحلیلگر ارزی به سی ان بی سی گفته بود ریزش شدیدی در قیمت دلار در کار خواهد بود به گونه‌ای که وی پیش بینی کرده است ارزش دلار تا آخر سال پاینده ۳۵ درصد ریزش کند.
خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، ارز ، قیمت دلار
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: